Xbox One içinde PlayStation 4!

Şaka değil, gerçek! Xbox One'ı kullanarak, PlayStation 4 oyunlarını oynamak mümkün...

Xbox One içinde PlayStation 4!
Şaka değil, Xbox One içinde PS4 oynadı!

PS2 ve Xbox ile başlayan büyük rekabet, günümüzde halen devam etmekte. Daha o günlerde kendisini ortaya çıkaran "konsola özel oyun sistemiyse" özellikle PS3 ve Xbox 360'ın piyasadaki esas rekabet ortamını oluşturmuştu.

Bugün de durum farklı değil. PS4 ve Xbox One için üretilecek özel oyunların listesi uzun zamandır internette dolaşıyor. Fakat öyle görünüyor ki artık bunun bir önemi yok! Nasıl mı? PS4'ünümüzü, HDMI portundan Xbox One'a bağlayarak! Evet, yanlış duymadınız; dileyenler PS4 oyunlarını Xbox One üzerinden diledikleri gibi oynamakta şimdilik serbestler. Tetra Ninja'nın YouTube kanalı üzerinden yayınlandığı sekiz dakikalık videoda bu ilginç olayın ne şekilde bir sonuca bağlandığını anlattığı görüntüleri sizler de izleyebilirsiniz.

Görüntüde, Xbox One Dashboard yani açılış ekranı üzerinde, PS4 uzantıları yer alıyor ki sanki normal bir oturummuş gibi, her kare sorunsuz şekilde ekrana dağılmayı başarmış. Pek tabi Tetra'nın hemen akabinde yaptığı hareketse, olayın sadece bir bağlantıdan fazlası olup olmadığını görmek. Bunun için PS4'e özel olarak üretilen Killzone: Shadow Fall ile işe başlıyor. Görülüğü kadarı ile oyun ziyadesiyle çalışıyor. Test esnasındaki kapalı alanlarda herhangi bir lag sorunu gözlemlenmiyorken, devasa savaşlarda gecikme az da olsa kendisini belli ediyor.

PS4'ü direkt olarak Xbox One HDMI girişinden bağlamak sureti ile sonuca ulaşan Tetra'nın hesabı, aynı şekilde, HDMI üzerinden kurulabilecek bir bağlantı ile Xbox 360, PS3 ve Wii U konsollarında da çalışacaktır.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

ulan bende basligi zannettim ki ikiside bluray kullandigi icin oyunlar kucuk bir hata veya baska bir sekilde cd yi takinca otomatik aciyor diye, sacmaliga bak kac kisinin evinde iki konsol birden var ve varsada ben neden onu ona bagliyayim ki.

Haksız rekabet.

ikisini de satın aldıktan sonra ne farkı kaldı..

@24 Kas 2013 15:36 Aslında ikisini de almak gerekiyor paran varsa ikisini de alacaksın iki ile oynayacaksın... :D

bende bir an xbox one kutusundan ps 4 çıktı sandım

Konu olsun diye konu açmayın arkadaş

@24 Kas 2013 16:59 Hakaret etmek istemiyorum ama kıt beyinlisin gerçekten.Neden konu olsun diye konu açsın adamlar ? Sen daha önceden gördün mü Xbox içinde playstation oyunu açmasını ?E tabi senin o gramajı çeyrek altından az olan beynin böyle bir şey beceremez. var git kraloyunda takıl sen

gerzekçe..... ps4 forever....

Aslında mantıklı şimdi TV üzerinden HDMI tasarrufu olur ama elektrik tasarrufu olmaz ama yine deee ikisinin arasındaki geçiş kolaylaşmış olur kiii bence bu iyi bir şey

Yahu yapanda sanki siz ikisinide alın böyle bir saçmalık yaparak kullanın diye yapmış ! Adam bir fantezi denemiş tutmuş.

Gider ps'yi ekrana bağlarım niye böyle bişey yapayım ki. İkiside var nasıl olsa (aslında yok burdaki duruma göre yorum yaptım)

hdmi in mantiği görüntü aktarmak zaten , bu mantıkla bakarsa 'ps 4 ü hdmi ile televizyona bağladım görüntü geldi ' diye başlıklarda açılır . bunda bir anormalite yok oynanması gayet normal zaten iki konsolu alacak paran varsa ve almışsan ister onu ona takarsan ister onu ona takarsın kimse karışamaz

tanrı bazılarını biz ibret alalım diye yaratmış

399 dolar ve 499 dolar satış fiyatını üstü üste koyarsanız hemen hemen PS4 Türkiye satış fiyatına ulaşılır o yüzden bunu yapan kişilere haykıracağınız ülkemizde ki vergilere sövün bence boşuna ağlaşmayın burda. Doları'da TL'ye çevirip hesap yapınca 150 gibi bir fark çıkıyor Dolar onların TL'si öyle düşününce fiyat daha da komik 900 Dolar yapıyor senin ülkende PS4 1249 TL.

@24 Kas 2013 20:22 Aynen öyle

kaldırır mı acaba Xbox PS4 oyunlarını :)

@viole Çok komiksin kardeş. Harcanıyorsun buralarda.

@25 Kas 2013 00:33 Sen harcanıyorsun bence. Yorumlarını ziyaretçi değil de gerçek hesabında yapmanı isterim

İbretlik paylaşım

Ps4 ü olan bir arkadaşınız varsa birlikten uzun geceler doğurtabilirsinix

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir