Xbox One oyunlarına özel indirme seçeneği

İnterneten sık sık oyun indiriyorsanız ama inmesini bekleyecek kadar sabrınız yoksa, bu haber size!

  • Ertuğrul Süngü
Xbox One oyunlarına özel indirme seçeneği
Microsoft emin adımlarla "düşmanına" yaklaşıyor

Sony ve Microsoft arasındaki konsol çarpışmasının son ayağına girmeye başladığımız günlerde Microsoft, hanesine bir sayı daha yazdırmayı başarmışa benziyor...

Microsoft tarafından yapılan açıklamada, kutulu Xbox One oyunlarının, bir yandan kurulum yapılıyorken, diğer yandan oynanabileceği zaten biliniyordu. Fakat bu işlemin, online ortamda satın alınan bir oyunun, indirilme esnasında bile oynanmasına kadar gideceğini kimsw tahmin etmiyordu. Microsoft bu belirsizliği aydınlattı ve oyun indirimi esnasında oyuna başlanabileceğinin müjdesini verdi.

PS4'ün buna benzer bir özelliği bünyesinde barındıracağı önceden beri dile getiriliyordu. Sony'nin yeni jenerasyon cihazı için piyasada olacak olan Killzone: Shadow Fall, indirilirken yüklenen ilk oyun olma özelliğini taşıyacak. Firmadan yapılan açıklamaya göre başlangıçta oyunun ilk bölümünü ve ana kurulumunun yapılmasını sağlayacak dosyalar indirilecek ve biz ilk bölümü oynarken, arka planda ikinci bölüm inmiş olacak ve işlem bu şekilde sürecek.

Bu özelliği, aslında ilk olarak PlaySation 3 için üretilmiş The Last of Us isimli oyunda gördük. Oyunun 50GB'lık dosyasının yüzde 50'lilik kısmını indirdiğimiz taktirde oyuna başlayabiliyorduk. PS4'teyse oyunlar yüzde 50 indirme seviyesine gelmeden hazır olacaklar. Bazı PS4 yapımları ise kendiliğinden parçalar halinde indirime sunulacak ve isteğe göre ilk önce tek kişilik kısım ya da multiplayer kısım indirilebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Artık online ücretsiz çok oyunculu oyunlar mevcut hemde bir çoğu Türkçe. Geleceği bu konsollarda arayanlar çok daha yakında hüsrana uğrayacaklar.

yani öyle bi başlık yapmışsınız ki

Yazım hatası var kimsw olmuş düzeltirseni iyi olur

@18 Tem 2013 19:10 yok artık inanamıyorum. Bu hata yüzünden Xbox almaktan soğudum. Aydınlattığın için teşekkür ederim

Ne bu sabırsızlık

@18 Tem 2013 19:11 Belki de mükemmel internet bağlantımız vardır da ondan :)

bu is world of warcraftta yillardir var. oynarken iniyor :)

Adam ücretsiz oyunları neyle karşılaştırıyor ya... Bir kere oyunların geleceği her zaman PC'dedir konsoldan gelecek bekliyorsanız size ancak PEH derim. PC'ler DirectX 11 ile konsolların bugünkü halini rahatlıkla çalıştırabilir (bkz; Crysis 3 PC vs Console ya da BF3'un konsol ve PC versiyonu arasındaki farklar)

Oynarken YouTube gibi buffer yapar da başa sarar oynarsak atarım camdan.

Bu makalenin anasayfadaki başlığı ve açıklaması sakat. Tamamen "korsan oyun indirme" anlamında yazılmış. Bu makale ile hiçbir alakası yok. Nasıl düşünülmüş hayret.

Konsollar bence son demlerini yaşiyorlar. Pc ler kesinlikle daha gucluler. Hatta bircok firma oyun icin ozel geliştirilmiş laptoplar yapiyor. Monster serisiydi galiba.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play