Xbox'unuzu Media-Center PC'ye dönüştürün

Tozlanmaya yüz tutmuş ilk nesil Xbox oyun konsolunuzu bir Media-Center PC'ye dönüştürebilirsiniz.

Donanım & Yazılım: İşte bunlara ihtiyacınız var

En az iki kolu olan kullanılmış bir Xbox Classic temin edin. Aldığınız cihazın açılmamış bir model olmasına dikkat edin; yani içinde modifiye-yonga olan bir Xbox olmayacak.

Donanım & Yazılım: İşte bunlara ihtiyacınız varDonanımsal olarak modifiye edilmiş modellerde en çılgın yapılar söz konusu oluyor ve eğer ne yaptığınızı bilmiyorsanız bunlardan uzak durmalısınız. Xbox kolunun kablosunu USB soketi ile donatmak ve böylece PC ve Xbox arasında iletişimi sağlamak için bir lehim setine ihtiyacınız olacak. Ayrıca »Splinter Cell«, »007 Agent Under Fire« veya »MechAssault« oyunlarından bir tanesinin orijinal CD'sini yanınızda bulundurmalısınız. Son olarak Xbox Classic için bir Memory Card'a (bellek kartı) ihtiyacınız olacak.

Donanım & Yazılım: İşte bunlara ihtiyacınız varBu yazılımlara ihtiyacınız olacak
Eğer donanımlar tamamsa geriye sadece gerekli yazılımı indirmek kalıyor. Modifiye için gerekli tüm araçları AID-v4.20 (Auto Installer Deluxe) paketinde bulabilirsiniz. Bu paketin içinde programlama açıklarını kullanan kayıt dosyaları (save) ve Xbox üzerinde çalıştırabileceğiniz yeni işletim sistemleri var. Biz »Splinter Cell« oyununu kullanacağız. AID-CD'sinde farklı araçların yanında detaylı anlatımlar da bulunuyor.


Download: AID-v4.20 (Torrent linki)

Not: AID 4.20 linkine sağ tıklayıp "Hedefi Farklı Kaydet" seçeneğini kullanın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

beyhude bir çaba. tr' de kaç xbox var ayrıca 400 dolara pc satılırken kim uğraşır!

orjinal oyun olmak zorunda mı ki??? yani klopya oyun kullansak olmayacak mı?

orjinal oyun olmadanda softmod yapılıyor. xbox ın hddsini çıkartııp pc de özel programlarla yapmanız lazım.
chipli satılan xboxların tamamında mediacenter zaten var. gittigidiyorda xbox1 leri 100 lira civarında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Niye beyhude bir çaba olsun. Salona koymak için böyle şık kasalı bir PC'yi 400$'a zor alırsınız. Sırf böyle slim pc kasası bile xbox'dan pahalıya gelir!

arkadaşım bence xbox 360 alın. 3k flan onlar hikaye. Ben aldım ve fanlara giden watt'ı arttırdım. Kabloları güçlendirdim. Zaten bütün kabloları yenilerseniz pahalıya mal olur. Sadece fana giden elektriği arttırmak için kabloları yeniledim ve içine voltaj ayarlayıcı bi parça taktım.
Hepsi bu. Bi elektrikçiye yaptırabilirsiniz tüm bunları.

3k hikaye degil, hemen 3k görecek diye birşey yok

seninkide görür zamanı gelsinde

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir