Xenon flaş, Raspberry Pi 2'yi kilitliyor!

Henüz tanıtılan bu sürpriz cihazın karşısına geçip flaş patlattığınızda, bakın neler oluyor...

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Xenon flaş, Raspberry Pi 2'yi kilitliyor! Henüz tanıtılan Raspberry Pi 2'nin bu cihazlara karşı "hassas" olduğu ortaya çıktı!
Sorunu keşfeden kullanıcının deyimiyle "kameradan utanıyor"

Raspberry Pi 2, uygun fiyata daha gelişmiş bir donanım sunmasıyla son günlerde kendinden birçok kez bahsettirdi. Windows 10'un da özel bir sürümüne ev sahipliği yapacak olan yeni Raspberry Pi 2, şu sıralar ilginç bir sorunla karşı karşıya.

Yeni Raspberry Pi 2'sinin fotoğrafını çekmek isteyen kullanıcılar, cihazın Xenon flaşlara karşı hassasiyet gösterdiğini fark ettiler. Kullanıcılar tarafından yapılan testlerde, Xenon flaşlı herhangi bir kameranın cihazın birkaç saniye donup, ardından baştan başlamasına neden olduğu anlaşıldı. Bununla birlikte LED flaşların cihazı etkilemediği, sorunun sadece Xenon flaşta yaşandığı biliniyor.

Elektronik cihazların flaşa karşı hassasiyet göstermesi bir ilk değil, ancak üreticiler genellikle bunun yaşanmaması veya etkinin minimimize edilmesi için önlemler alıyorlar. Raspberry Pi 2'deki bu sorun ise üretim kalitesinin sorgulanmasına yol açabilir.

Raspberry Pi 2 sonraki üretiminde bu sorunun çözüleceğini umuyoruz. Sorunun nasıl oluştuğunu videomuzda görebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

sorun flash ısıgı degıl.....EMP

peh peh , e o zaman daha nelere gebe göreceğiz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play