Xiaomi, Android One'lı Bir Telefon İçin Çalışıyor!

Yeni bir iddiaya göre Çinli üretici Xiaomi, Google ile birlikte çalışarak bir Android One telefonu üretmek istiyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Xiaomi, Android One'lı Bir Telefon İçin Çalışıyor!
Çift kameralı Mi 5X

Çinli telefon üreticisi, uygun fiyatıyla rakiplerini geride bırakabilen üst seviye telefonlarıyla ve ürünleriyle tanınıyor. Görünüşe göre firma şimdi Android One'a dahil olarak Google ile yeni bir telefon geliştirmek istiyor.

Endonezya merkezli web sitesi Krispitech'e göre firma, 5,5 inç'lik Mi 5X'in daha uygun fiyatlı bir modelini geliştirmek için çalışıyor. İddiaya göre bu model, Google One deneyimini sunacak. Yani cihaz, Xiaomi'nin işlevlerle dolu MIUI arayüz katmanını içermeyecek. Bu bazı işlevlerden mahrum kalacağınız anlamına gelse de, Android güncellemelerini zamanında almanızı garantiliyor.

Mi 5X'in çift arka kamerası, iPhone 7'deki portre moduna benzer bir efekt sunuyor. Böyle bir özelliğin uygun fiyatla sunulması, kullanıcıları cihaza çekebilir.

Google ve Xiaomi iddialarla ilgili sorulara henüz yanıt vermedi. General Mobile'ın telefonlarının Android One sayesinde iyi bir deneyim sunduğunu biliyoruz. Google ortaklığı, Xiaomi için de yeni bir başarının anahtarı olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

general mobile pişmanlıktır. öyle ki benim gibi saf android ciyi android one projesinden soğuttu. xiaomi android one çıkarsada çıkarmasada fiyat performans nedeniyle xiaomi den artık şaşmam.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost