Xiaomi başkanından Apple'a öneri var!

Apple'ın tasarımını kopyalayanlara "hırsız" demesine, Çinli telefon devinden ilginç bir cevap geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Xiaomi başkanından Apple'a öneri var!

Çinli Android üreticisi Xiaomi, Apple'ın tasarımcısı Jony Ive'nin "iPhone'a benzeyen" telefonlar hakkında sarf ettiği sert sözlerin ardından cevap hakkını kullandı.

Xiaomi başkanı Lin Bin'ın Apple'a cevabı ve önerisi şöyle oldu: "Xiaomi çok açık bir firmadır ve kimseyi ürünlerini kullanması için zorlamaz. Ancak Xiaomi'nin cihazlarını ancak kullandıktan sonra yargılayabilirsiniz." "Xiaomi'nin bir telefonunu (Ive'ye) hediye olarak vermeyi ve kullandıktan sonraki görüşlerini duymayı çok isterim."

Ive, geçtiğimiz hafta tasarımlarından kopya çeken firmalara ve Xiaomi'ye sert çıkmış ve onlar için "hırsız" sözcüğünü kullanmıştı. Daha sonra "biraz kırıcı" olmuş olabileceğini itiraf eden Ive, yorumlarının kendisinin sert görünmesine yol açmış olabileceğini söyledi.

Xiaomi, şu an Çin'deki en büyük telefon satıcısı durumunda ve Samsung'u bile geçmiş bulunuyor. Apple'ın da tabi ki Çin pazarında gözü var, ancak son telefonu iPhone 6, ülkede 17 Ekim'de satışa sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Xiaomi TR gelecek diyorlar dort gozle bekliyoruz bu adamlarin 4k tvlerine bir bakin derim resmen aşık olursunuz.

fotoğrafa bakılırsa bu çinli şirket iphone'dan değil lumia 920den kopya çekmiş anlaşılan

merhaba, ya bu iphone çercive'sine benzeyen Xiaomi mi4' bu modeli Nerden' SATIN Alabiliriz.f akat ? kusurlu Telefonlari ile iphone, UTANSIN.

Romları yeter bu adamların. Oturun telefonunuza MIUI kurun.

Z3 ü, Z2 S olarak çıkarsalardı daha mantıklı olabilirdi belki...

merhaba, ya Çin Rusya gibi Süper bir kuvettir ? Düyada, kopya yapar Ne yaparsa kimse Etkileyemez ve yan bakamaz.?zaten bütün mobiltelefonlar orda üretiliyor ? ve Elektronik ordan Dünya'ya geliyor müjde.

ben olsam 3.5 mm kulaklık girişi kullanılıyo diye dava açardım.Banane arkadaşım 2.5 mm kullanın.Bunun gibi saçma birşey.

Xiaomi Türkiye'ye gelse keşke...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost