XP'den geçiş yapanlara 50 dolarlık çek!

Microsoft, Windows XP'yi bırakıp Windows 8'li bir bilgisayar satın alanlara bakın ne verecek!

XP'den geçiş yapanlara 50 dolarlık çek!

Windows XP'nin destek süresinin bitişi giderek yaklaşıyor. Microsoft ise bu kez Windows 8'li bir tablet, laptop veya hepsi bir arada masaüstüne geçeceklere 50 dolarlık Microsoft Store kredisi veriyor.

Windows 8'in uygulama mağazasında kullanabileceğiniz 50 dolarlık hediye çekinin yanında, 90 günlük üst düzey desteğe de sahip oluyorsunuz. Bu hizmet, yeni PC kurulumuna ilişkin 24/7 telefon desteğini beraberinde sunuyor. Süresi uzatılan bir hizmet ise Laplink ile ücretsiz veri transferi. Veri taşıma hizmeti, geçiş yapan kullanıcılara verilerini taşıma işinde yardımcı oluyor.

Fırsat sadece 30 Nisan'a kadar geçerli olduğundan ondan faydalanmak isteyenlerin hızlı davranması gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Üst düzey desteği küçümsemek lazım. win 8 yeni aldığımda kurcalarken baya bi trolleyip sistemi bozmuştum. Çözüm format iken 6 saat telefonda (ücretsiz) destek ile çözmüşlerdi. Evet belki 6 saatte 2 3 defa format atılır ama bir visual studio bi sql kolay kurulmuyor.

@17 Mar 2014 11:28 he 6 saat sen adamlarla çözüm yaptın telefondan. 6 saatte değil 3-4, iyi pc ile 12 format atılır.

@17 Mar 2014 11:28 uzaya çıkamk bile 6 saat sürmüyorken,microsoftun desteği süpermiş :)

sen şu sistemi 50$ yap bak nasıl satılıyor

@17 Mar 2014 11:28 zaten 50$ lık kredi ile işletim sistemi 50$ a geliyor.

Xp'ciler inatçıdır geçmez yeniliğe karşılar =D

@17 Mar 2014 11:37 Yeniliğe karşı değiliz Pc Xp nin üstünü kaldırmıyor.Bi ara Win7 Ye geçtim çok zorlanıyordu pc geri döndüm. Yapcak bişi yok

Hediye kuponu vereceğine lisans fiyatlarını düşürse birçok kişi düşünmeden geçiş yapar. Ben işyerimde XP kullanıyorum ve kullanmaya da devam edeceğim.

Hayatta başarılar, metro arayüzü kalkana kadar yeni dizüstü yok. Metro arayüzü tam bir saçmalık (dokunmatik ekranlar hariç). Aslında, ben bu olayı müşteriyle dalga geçme olarak bile algılıyorum. Çünkü böyle bir arayüzü bağnazca son kullanıcıya mecbur kılmak, piyasayı kendi istediğine yönlendirmekten başka bir şey değil. Ayrıca, kaç tane dokunmatik ekranlı dizüstü ve masaüstü olduğuda aşikar. Hal böyle iken, metro arayüzünü itelemeye çalışmak tam bir dalkavukluk. MS belki donanımı izlemekten sıkılmış olup, donanım beni izlesin demiş olabilir ama varolmayan veya varolma maliyeti çok yüksek donanıma göre İS yapmakta çok saçma. Kim nederse desin, MS'in hiçbir OS belirtilen minimum konfigürasyonda istendiği gibi çalışmamıştır.

Win 8 kullanmak istemeyenlerin gerekçesi Metro arayüzü ve mağazası, uygulama satın almaları için 50$ hediye edilmesi ilginç olmuş

tarih öncesine ait insanlar xp kulanır onların soyu tükensede yeni gelişmiş modern insanlarla beraber aksak

Windows 8.1 ile gayet mutlu ve huzurluyum. diğerleri düşünsün...

8.1 kullanıyorum ama XP'siz ASLA.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir