XP Service Pack 3, Nisan ortasında mı geliyor

Microsoft SP3'ün çıkış tarihini Nisan'a çekecek gibi. Mazeret: daha iyi bir Sp3...

  • Halil Mollaoğlu
XP Service Pack 3, Nisan ortasında mı geliyor?

Aslında Windows XP için Service Pack 3 dün yayımlanmış olmalıydı. En azından birçok çevrimiçi-hizmet geçen haftanın sonunda bunun olacağını bildirmişti.

Şimdiyse techarp.com sitesi servis paketinin final sürümün nisan ortasında yayımlanacağını söylüyor. Sebep olarak ise Beta-tester'larının sundukları iyileştirme önerileri olarak gösteriliyor; bu durum da Microsoft'un normalde verdiği tarihin dışına kaymasına sebep oluyor. Redmond'lular yeni çıkış tarihi hakkında herhangi bir yorum yapmak istemiyorlar.

Download: Windows XP SP3 (RC2)

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Bilgisayardan pek anlamam ama, windovs update 'den iki gün önce sp3 diye birşey yükledim.

artık çıksın sabrımız kalmadı çıkınca xp nin keyfine doyum olmayacak...

sonuç iyi olsun da bekleriz bi süre daha gerçi x p sp2 li hali ile de kullanıslı

4 gözle bekliyorum bir an önce yayınlasalar cok iyi olacak

Sp3 gelince vistayla birdaha görüşmemek üüzere vedalaşmayı düşümüyorum.Her ikisininde rc testlerinde xp nin sp3 ile vistadan minimal iki kat yüksek performans ortaya koyduğu görülüyor. Sp2 den sonraki güncelleştirme ve güvenlik açıklarıda sp3 ile altedildiğine göre geriye vista kullanım için pekte bir neden kalmıyor.

SP3 içinde WLM 11 ve IE 7 olmalı bence.

Pardon WMP 11, WLM 8.5

İnşallah gelecek olan hizmet paketi ihtiyaçları fazlasıyla karşılar ve gereken XP güncelleştirme yükünü üzerinden kaldırır ve daha hafif daha performanslı güvenli stabil çalışması için gereken önlemleri umarım Microsoft xp sp3 ile beraber getirir. Ben inglizce Xp kullanıyorum SP3 yükledim sistemde yenilik olarak Uzak Masaüstü görünümü geliştirilmiş. Ek olarak Ağ Sorunlarını Çözme ile ilgili ufak bir program geliyor. Bence Güvenlik konusunda Microsoft Windows Security Center Daha da geliştirip Windows Defender haricinde daha güzel bir yazılım sunmalı sistemi zorlamayan ve stabil çalışan virüs yazılımı da olabilir. Sistemi en azından büyük açıklara karşı tam manasıyla korumalı. 2 veya daha fazla Çekirdekli işlemciler , Ram ve Ekran kartı i.in gereken desteği verebilmeli SP2 ile tam olarak bu donanımları tam stbil olarak çalışmıyor. İnşallah daha sp3 ile beraber Window Xp daha güzel olur

vistaya geçtim, XP geçti artık . . .

Telekomun adsl hızlanacak hikayesine döndü buda.

VistaYı kullanıcıya eziyet olsun diye çıkarmışlar. Xp Sp3 gelsin artık.

:D bende bekliyorum ama sp3 de yeni donanım desteği geleceğini sanmıyorum wista satıp parayı nereden kazanacak başka türlü büyük bi ihtimalle açıkları kapamak için bi yamadır vista gibi onu kabul edeyimmi bunu çalıştırıyımmı diye konuşmaya başlamasın bide :D

Microsoft şimdiye kadar, en azından son birkaç yıldır, ne zaman söylediği tarihte çıkarmıştır bu ürünleri. Artık alıştım. Pek fazla umursamıyorum.

SP3 RC2 yukledim ve belirgin olarak performans artisi sagliyor.
Ancak IE8 i henuz onermem. Bir yigin hatasi var. Hatta zaman zaman cakilip kaliyor.

türkcesi ciktımı Microsoft xp sp3 nin

Windows XP SP3 (Türkçe) 5 Mayıs 2008'de çıkacak.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play