Xperia Pureness: Dünya'da bir ilk...

Sony Ericsson fark peşinde: İşte Dünya'nın ilk şeffaf ekranlı cep telefonunu Xperia Pureness...

Ceplerde şeffaflık dönemi başlıyor
İşte şeffaf ekranlı tek telefon; Xperia Pureness...

Sony Ericsson daha önce de şeffaf ekranlı bir cep telefonu hazırladığını duyurmuştu. "Kiki" gibi ilginç bir kod adına sahip olan bu telefon hakkındaki ilk bilgiler ise oldukça sınırlıydı. Nihayet firma projesini tamamladı ve Xperia Pureness'ı basına tanıttı.

Xperia Pureness'ın şeffaf ekranı yüksek çözünürlüklü videoları oynatmak için pek uygun olmasa da, göze çok hoş gelen bir yapısı olduğu da bir gerçek. Sony Ericsson'un sözcüsü yaptığı resmi açıklamada şunları söyledi; " Xperia Pureness cep telefonlarına bir teknoloji ürünü değil, bir sanat eseri olarak yaklaşmaktadır. Tasarımcılarımız Xperia Pureness'i geliştirirken bu ürüne suyun saflığını ve sakinlik duygusunu yansıtmaya çalıştılar".

Fakat ne yazık ki Sony Ericsson şu an için telefonun teknik detayları hakkında halen daha fazla bilgi vermekten kaçınıyor. Şu an için tek bilinen telefonun Kasım ayında piyasaya çıkacağı.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Eskiden ışıktan ekran görünmediği için üzerine elimizi koyup bakardık, artık bu telefon sayesinde altına koymamız gerekiyor sanırım :)

Adım Adım Komplo filmindeki telefon bu olmasın :)

şeffaf yapmanın bir amacı olmalı. amacı görünüm dışında ne olabilir?

iyi reklam yaparsa çok iyi para kazanır

arka planda neden iphone var :)

Çok güzel :)
:)

Telefon alırken ekranımın şeffaf olup olmaması beni pek ilgilendirmez. en azından şimdilik. ama hem teknolojik olarak hem de ürün çeşitliliği olarak olumlu bi gelişme.

bununla mı fark yaratacak akıllım?

ne işe yarıyacak bu arkasını görmek teknolojide iyice saçmalamaya başladı tamam dokunmatik ekran teknolojisi gzl ama bunun kolaylık geytireçeğini zannetmiyorum

telefon ekranında tabiki bir işe yarayacak gibi durmuyor ama otolarda bu ekranlar kulanılabilir.

Onu bir işe yaraması değil estetik bakımından ürettiler haberi okumadan anlamadan yorum yazmak çok yalnış bizim milletimiz hep aynı sırf konuşayım da ne olursa olsun doğra yada yalnış.

Aha şuraya yazıyorum bu tlf tutmaz alan bin pişman olur çünkü güneş ışığında hiç bir şey gözükmez baksanıza heryerden ışık alıyor alttan üstten kenardan yandan :)

İlk başta bende çok saçma diye düşündüm ama teknoloji olarak bakarsak, LG de geçenlerde şeffaf tuş takımlı telefon tanıtmıştı hatırlarsanız. Bu iki özelliği bir arada düşünürsek, teknolojik olarak çok değişik açılımlar yaşayabiliriz. Şeffaf ekran olayını gözlükle birleştirirlerse, artırılmış gerçeklik (augmented reality) alanında kullanışlılığa bir adım daha yaklaşmış oluruz ama mp3 alanında olduğu gibi sony bu konuda da geride kalır ve apple gibi firmalar geriden gelip, parsayı toplar.

ilerde bu teknoloji gelişebilir örneğin normal bir cam şirkerti camları teknowindow teknolojisiyle ekranlı cam üretecek gözlükler zoom teknolojili olacak ve analiz sistemi olacak bencede bazı şeyleri acele kötülemeyin sabır kavak ağacını nasıl uzatırsa teknolojide gelişiyor

karşınızda oturan kişi ne yazdığınızı görebilecek. tasarım olarak beğendim ve sahip olmak isterim ama dediğim gibi; bu telefonda gizli hiç bişey yapamazsınız :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir