Xperia Z1 ve fazlasına Android 4.4.4!

Sony, bazı Xperia Z'lerine Android 4.4.4'ü sunmaya başladı. İşte şanslı Xperia'lar...

Xperia Z1 ve fazlasına Android 4.4.4 güncellemesi

Sony, Android 4.4.4 güncellemesini Z serisindeki belirli ceplere sunmaya başladı. Güncelleme, bazı güvenlik geliştirmelerinin yanında sistemde birtakım optimizasyonlar yapıyor.

Böylece Sony, sadece iki hafta önce çıkan Android 4.4.4'ü hızla cihazlarına sunan ilk üreticilerden oldu. Xperia Blog'a göre güncellemedeki firmware, 14.4.A.0.108 sürüm numarasına sahip ve Android sürümünü 4.4.4'e yükseltiyor. Güncellemeyi yükleyebilen telefonlar ise Xperia Z1, Xperia Z1 Compact ve Xperia Z Ultra.

Güncellemede çeşitli güvenlik geliştirmelerinin yanında, OpenSSL açığıyla ilgili önemli bir onarım bulunuyor. Optimize edilen sistem işlevleri arasında kamera, Sony'nin müzik akış uygulaması, Google Voice, kişiler uygulaması ve Google+ bulunuyor.

Güncelleme, Wi-Fi üzerinden, telefonunuzu PC'nize bağlamanıza gerek kalmadan yüklenebiliyor. Güncellemeyi kendiniz başlatmak için Ayarlar > Telefon hakkında > Sistem güncellemeleri yolunu izlemek yeterli oluyor. Güncelleme, kademeli olarak dağıtıldığından cebinize ulaşması, birkaç gün sürebilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Diğer çıkan yeni telefonlarına gelmiyecekmi?

Xperia z ne zaman gelecek???

Bende Xperia Z var, hâlâ 4.4.2 güncellemesini alabilmiş değilim.

Xperia z kitkat sorununu çözsünler ilk önce

@02 Tem 2014 00:26 Biz bence Sony çalışanlarından daha başarılıyız kullanıcılar olarak, onlar çözemeden neredeyse bütün kitkat sorunlarını kendi başımıza çözdük, bkz. Forum Donanımhaber Xperia Z Kullanıcıları Kulübü

Sony guncelleme konusunda cok hizli. Nazar degmesin akillandilar adamlar. Samsungu gececekler guncelleme hiziyla.

Xperia'nın bir çok modeli var ama en yüksek model Z olduğu için Z'i ön planda tutuyorlar. Bir daha Sony mi? Aman aman paragözler.

Bu 4.4.4 güncellemesi gelmedi diye üzülmeyin çok dandik nexus 5 kullanıyorum iki hafta rahat olmuştur güncelleyi alalı ama telefon çok daha fazla güç tüketmeye başladı ve bazı kapalı alanlarda çekmemeye başladı ayrıca rehberdeki kişileri allak bullak ediyor örnek alinin numarasını mehmete ekliyor ikinci bir numarası varmış gibi senkronizasyonu kapatınca düzeliyor birdaha android sistemli telefon almam birdahaki seçimim muhakkak windows phone olacak.

birdaha sony mi aman aman uzak dursunlar .parasını çöpe atmak istiyenler sony alsın .ben hiiç memnun kalmadım herhalde szde kalmazsınız

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir