Xperia Z2 Compact ortaya çıktı!

Herkes Xperia Z2'yi beklerken, internette görünen bu yeni Sony Xperia heyecan yarattı!

Xperia Z2 Compact ortaya çıktı!

Sony'nin Xperia Z1'den sonra yakın tarihte ortaya çıkan Z1'in kompakt boyutlu modeli Xperia Z1 Compact'ın ardından bu defa bir başka "mini model" peşinde olduğu ortaya çıktı. Daha önce Japonya'nın GSM operatörü NTT DoCoMo tarafından SO-02F kod adıyla ortaya çıkan Xperia Z1 Compact'tan sonra radara SO-04F kod adlı bir başka cep takıldı. Federal İletişim Komisyonu'nun (FCC) listesinde de SO-04F olarak yer alan bu cep, görünüşe göre Xperia Z2'nin kompakt modeli.

127.6 x 65.5 mm boyutlarında bir gövdeye sahip olacağı bilgisi bulunan raporda, ekranın 4.5 inç büyüklüğünde olacağı da mevcut. Z1 Compact'la karşılaştırıldığında Z2 Compact'ın ekranının daha büyük olacağı görülüyor. Zira Xperia Z1 Compact'ın ekranı 4.3 inç büyüklüğündeydi. Şu an bunlar dışında başka bir bilgi bulunmuyor. Fakat Sony'nin ilk Compact modelinde dört çekirdekli ve 2.2 GHz hızında Snapdragon 800 işlemcinin bulunduğunu ve bunu yeni Compact'da yukarı taşıyacağını tahmin etmek hiç de zor değil. Muhtemelen Z2 Compact'ta 2.3 GHz hızında Qualcomm Snapdragon 801 işlemci bulunacak, ayrıca ekran çözünürlüğü de 1080p olacak. Şimdilik gelen bilgiler bu kadar. Xperia Z2 Compact'la ilgili yeni bilgiler ortaya çıktıkça paylaşmaya devam edeceğiz.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

10 sene sonra mini telefonlar 5.5" falan olur herhalde

sony sen sadece oyun konsolu yap telefonu google a bırak biz nexus ile mutluyuz.

@05 Nis 2014 13:09 aynen musmutluyum nexus5in iğrenç kamerasıyla

@05 Nis 2014 23:23 git lumia 1020 al o zaman devir performans devri.1300 e z2 ,1020 alabiliyorsanız tabi

İşte beklediğim telefon. İyi tasarım, iyi donanım ve nispeten küçük bir kasa.

Sony Samsung yolunda!

her yeni telefonu almak zorunda değilsiniz anlayın artık

bu aceleciliğin sonunuzu getirmez umarım kadim dostum

ya artık büyütmeyin şu telefonları büyütmeyin. ben en üst donanımda en fazla 4.3inç kullanmak istiyorum. illa ki iosmu alalım ufak olsun diye.

@06 Nis 2014 04:00 iosda donanım yok yazılım var

@06 Nis 2014 04:00 Z1 kompakt var işte 4.3 inch üst seviye donanım

O değil de, z1 mini 2 bin liradan piyasaya girdi. Z2 acaba kaç bin liradan piyasaya girer ki? Düşünmek bile istemiyorum. Fiyat politikası revize olmalı.

Sony kullanMayan bilmez

Yahu insanların Xperia Compact telefon almalarının tek sebebi küçük olmaları, ama siz ekranını büyütüyorsunuz hala, sırf ekran büyüse telefonun boyutu aynı kalsa anlarım da telefon da büyüyor? Tek elle telefonun tamamını kontrol edebileceğim amiral gemisi bir telefon çıkmayacak mı?

Bu konuda Samsung'u geçti Sony.

Arkadaşlar Sony 'Compact' modellerini hem üst düzey bir telefon kullanmak isteyip, hemde küçük boyut isteyenler için tasarlıyor. Yani bu telefonları 'Mini' olarak görmeyin. Artık küçük ekranla yüksek özelliği de bir arada kullanabileceğiz.

Gelirse kullanirsin. Z2 hala ortada yok. :-(:-(:-(

stereo hoparlörü de olursa tadından yenmez :)

Süper Sony herşeyle mukemmel

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir