Yaani 1 haftada 1 milyon indirildi

Turkcell'in yeni arama motoru, indirme sayılarında kayda değer bir başarıya imza attı.

Yaani  1 haftada 1 milyon indirildi

Yaani bir haftada bir milyon indirilme rakamına ulaşarak rekor kırdı. Böylece 25 Ekim tarihinde yapılan lansman ile kullanıma sunulan arama motoru, ilk hafta itibari ile en fazla indirilen yerli uygulama oldu. Yaani ilk 3 gün itibari ile uygulama marketlerinde de en çok indirilen uygulamalar listesinde birinci sıraya yerleşmişti. 

Sürekli öğrenen akıllı arama motoru

Türkiye'yle özdeşleşen bir sembol olarak nazar boncuğu ikonunu kullanan Yaani, Türkçeyi iyi bilmesi ile öne çıkıyor. Yaani ayrıca kullanıcılar arama yaptıkça onların alışkanlıklarını ve gerçekten ne aramak istediklerini öğreniyor. Daha önce yapılan aramaların benzerleri daha arama yaparken kullanıcıya gösteriliyor. Konum bazlı aramalarda en yakın seçenekleri ilk sıralarda gösteriyor. Yaani kullanıcıları, arama yaptıkları konuma göre kendilerine en yakın yerleri görüntüleyebiliyor. Örneğin Yaani kullanıcıları vizyondaki filmleri aratırken, izlemek istedikleri filmlerin kendilerine en yakın hangi sinema salonunda oynadığını ve seans bilgilerini doğrudan görüntüleyebiliyor. Veya yemek yemek için alternatif arayanlar Yaani'den arama yaptıklarında yine kendilerine en yakın restoran ve kafeleri, iletişim bilgileri ile birlikte görebiliyor.

Yaani hem App Store hem de Google Play uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yaani'yi indiren Turkcell'liler 1 GB internet kazanırken uygulama içerisinden yapılan aramalar internet kotasından yemiyor. Ek olarak Turkcell'liler Yaani'yi kullandıkça her ay 1 GB internet kazanmaya devam ediyor. Kullanıcılar Yaani ile ilgili detaylı bilgilere www.yaani.com.tr adresinden ulaşabilirler.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yaani kimin umrunda? Önemli olan uygulamanın indirilmesiyle gelen 1GB bedava internet. Ama Turkcell'in bu stratejisi gerçekten çok akıllıca. Bütün uygulamalarını ve servislerini hediye internet paketleriyle çok kısa sürede popüler hale getirebiliyor.

Yerli furayısı..Kandırmaca..

performans testi henüz yapmadım ama ilk izlenim olarak css(tasarım) olarak borderlarla çevrilmiş içerikler gözü çok rahatsız ediyor

Aylık 1GB hediyesi olmasa hiç kimse indirmez. Bunu herkes biliyor. Yerli diye ortaya çıkıp yandex arama motorunun GUI'si değiştirilmiş bir versiyonunu kullanmak gerçekten komik..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost