Yahoo, Microsoft teklifini kabul edecek gibi

Yahoo yöneticileri, son günlerde Microsoft'un artan baskısı karşısında ne yapmayı planlıyor?

Yahoo neden Google ile yakınlaşıyor?

Yahoo neden Google ile yakınlaşıyor?

Bir diğer senaryo ise, Microsoft ve MySpace'in sahibi olan News Corporation'ın MSN, Yahoo ve MySpace'i tek çatı altında toplayarak Google'ın pazardaki hakimiyetine karşı bir güç oluşturmak.

Ancak Microsoft'a yakın bazı kesimler, Microsoft'un bu alımı tek başına yapma niyetine olduğunu son günlerde sıkça dile getiriyordu.

News Corp.'a yakın kaynaklar ise, şirketin Yahoo konusunda kendine yer bulmak istemesinin önemli nedenlerinin olduğunu söylüyor. News Corp., şu aralar MySpace'i nasıl satabileceğinin planlarını yapıyor. MySpace gün geçtikçe daha fazla gelir getiriyor olsa da, MySpace'i elden çıkarmak istemelerinin ana nedeni MySpace'in artık büyüme konusunda zirveye ulaşması ve bundan sonra düşüşe geçme ihtimali.

Yahoo ise Google ile görüşmelerini bir süredir sürdürüyor.

Çarşamba günü, iki şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Yahoo, Google arama reklamlarını kendi arama sayfalarında ufak çapta yer vermeye başlayacak. Yahoo ve Google, reklam konusunda daha büyük bir antlaşma yapma niyetinde.

Aslında Yahoo'nun Google ile bu tür diyaloglara girmesinin sebebi Microsoft'un Yahoo'ya sunduğu teklifin ne kadar düşük olduğunu tüm dünyaya göstermekten başka bir şey değil.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bence microsoft gibi hantallaşmış bir şirket yahoo ile google a karşı rekabet edemeyecektir. Ve yahoo'nun var olan beyin gücünün de googlea kaymasına ve yahoo nun değer kaybetmesine neden olacaktır. sözün özü microsoft paket yazılım yazan bir şirket. bence googleın reklam gelirlerine göz dikmesin

Yahoooo Asla Teslim Olmaa Don't Give up!

Aol internet alaninda neyi basarmisda Yahoo yu tekrar yukariya cikartacak.
Nestcape, Icq, internet servis saglayicisi, wcw (amerikan güresi sirketiydi) vs vs aldigini batiriyor ama cok büyük bir sirket ve baska yerden büyük gelirleri oldugu icin bir sey almiyor yahoo alirlarsa bundan daha kötü olur bu adamlarin internet ve spor alanlarinda her yaptiklari tam bi rezillik ve fiyasko oldu.
Microsoft alirsa bence gene bir ilerleme olmaz cünkü arama motoru mantigini hala anlayamadilar.

İnşallahj alamaz yahooyu

Eyvah Yahooyu da paralı hale getirir :((

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Yahoo neden Google ile yakınlaşıyor?
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir