A'dan Z'ye Yahoo Messenger kullanımı

Windows Live Messenger'ın ciddi bir alternatifi olan Yahoo Messenger hakkında her şey.

Yahoo hesabı açma (3)

Bir sonraki adıma geçtiğinizde 'Password Protection' penceresiyle karşılaşacaksınız. Şifrenizi unutmanız durumunda doğum tarihiniz ve sizin belirlediğiniz gizli sorunuz ve cevabınızla hesabınızı kurtarmanız mümkün olabilir.

'Question we'll ask' kısmına örneğin 'What is your pet's name' yani 'Evcil hayvanınızın ismi nedir?' sorusunu seçin. 'Your answer' kısmına ise bu sorunuzun cevabını yazın. Ancak cevabınızı yazarken dikkatli olun, bu cevabı asla unutmamanız gerekiyor. 'Your birthday' kısmına doğum tarihini aa/gg/yy şeklinde girin ve 'Current Email Address' kısmına daha önceden kullandığınız bir e-mail adresini yazın.

Next ile devam ettiğinizde 'Word Verification' penceresini göreceksiniz. Burada resimde ne görüyorsanız aynen girin ve Next ile devam edin.

Not: Gizli soru ve cevabın birbiriyle alakasız olmasını öneriyoruz. Anlaşıldığı üzere pek çok hesap sahipleri hesaplarını gizli sorularına ve verdikleri basit cevaplardan ötürü kaybettikleri biliniyor. Çünkü kötü niyetli kişiler, 'şifremi unuttum' özelliğini kullanarak gizli sorunuzu görebilir ve bu soruya verdiğiniz kolay bir cevapla bu kişilerin hesabınızı ele geçirmesine neden olabilirsiniz. O nedenle gizli sorunuz ile cevabınız arasında göreceli bir bağ olmamasına özen göstermelisiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

2 gb a kadar dosyaları paylaşabilirsiniz
ofline sesli mesaj bırakabilirsiniz
en önemlisi Yahoo chat odalarında chat yapabilirsiniz türk odaları olmadığı için ingiliz amerika yada türklerin takıldığı alman odalarında

Yahoo messenger kullanabilmek için bir yahoo id olması lazım, windows live messenger kullanan arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz, ancak onlarla görüşürken bütün özelliklerini kullanamazsınız, bütün özelliklerini yahoo id sahibi birisi ile görüşürken kullanabilirsiniz, bence live messengerdan daha iyi ve dünya çapında daha yaygın, özellikle windows live messengera önüne gelenin sahip olduğu bir ortamda tavsiye edilir...

Yahoo Messenger i dünyanın geniş kesimi yıllardan beri kullanıyor Windows Live Messenger i ise biz Türkler çokça kullanıyoruz sürü piskolojisi diyelim

Arkadaşlarımızın %99 liwe messenger var uyum sağlamadığı için mecburen bizde kullanıyoruz

ne liwe i ne msn i bunlar bos işler yahooo

bende otaamatik açılıyor yahoomassanger o 3 kutuyu işaraetlemiyorm oturumu kapıyorum ama pc yeniden basladıgında otamatik giriyor yani ben kendim nickimi ve şifremi girerek acmak istiyorum ama olmuyor yardım edin arkadaslar...

messengerrimde avatar ve spaces yapamıorum

yahoo kullanan var mı varsa banada açmayı öğretsin
:)

yahoo mesenger 9.0 versiyonunu yükledim bir türlü kullanıcı adımla giriş yapamadım tekrar7,5 versiyonunu yükledim. hiçbir sorun yok. işletim sistemim XP Pro. bu sorun neden oluşuyor bilgilerinizi bekliyorum.

arkadaslar mrb winampta dinlediğim müzikleri ben yahooda nasıl görüntüleyebilrim....

yahoo masnger da yazdıklarımı göremiyorum

yahoo kullanmayı bilen birisi bana yardımcı olabilir mi ? windowslivedan yahoo hesabımı açıyorum ama yahoodan aynı şifreyle açamıyorum.

kişi ekleyemedim yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlarıma olaşmıyorum

Messenger yuklenmiyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir