Yahoo'nun yeni logosu 4 Eylül'de geliyor

Logosunu değiştirmeye karar veren bu internet devi, önümüzdeki 30 gün boyunca bakın ne yapacak...

  • Zeynel A. Öztürk
Yahoo'nun yeni logosu 4 Eylül'de geliyor

Logosunu önümüzdeki ay yenilemeye hazırlanan Yahoo, bunu kutlamak üzere her gün yeni bir logoyla karşımıza çıkacak. Yahoo'nun gerçek yeni logosu ise 4 Eylül tarihinde kendini gösterecek.

Firmanın pazarlama bölümünün başındaki Kathy Savitt, yeni logonun "yeni tasarım ve deneyimi yansıtacağını" söylüyor. Savitt, kullanıcılarını değişikliğe ısındırmak için 30 gün boyunca giriş sayfasında ve ABD sayfalarına farklı Yahoo logoları göstereceklerinin haberini veriyor.

İlk logo, Yahoo'nun İngilizce (ABD) sayfasındaki yerini almış görünüyor. Firmanın Türkçe ana sayfasında ise hala eski logo var. Bu arada Yahoo, bu 30 günlük sürece özel yeni bir video da yayınladı. Videoda görünen logoların önümüzdeki günlerde Yahoo ana sayfasına taşınması muhtemel.

Son zamanlarda canlanmaya çalışan Yahoo, Mayıs ayında Tumblr'ı 1.1 milyar dolara satın almıştı. Bir başka önemli gelişme ise Yahoo'nun Microsoft ile arama ortaklığını bitirmek istemesiydi.

Yahoo'nun logo değişimini kutladığı videoyu buradan izleyebilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

yahoo yaşıyor mu yohuu

@07 Ağu 2013 19:35 Dünyanın en çok ziyaret edilen internet sıralamasında ilk sırada Google, ikinci sırada Youtube, üçüncü sırada ise Yahoo var. Buna rağmen nasıl böyle bir anlayışa sahip olabiliyorsun?

Yahoo'nun yapması gereken çok iş var. Aslında Marissa'nın işi çok zor. Yahoo'yu ayağa kaldırmak çok fazla efor gerektiriyor. Bakalım neler olacak?...

15 yıllık internet geçmişimde bir sefer girdim. O da merak ettiğimden. Dünyanın en gereksiz sitelerinden biri bence.

@07 Ağu 2013 21:44 Dünyanın en gereksiz sitesi olduğu için dev değil mi ? Yahoo arama motorudur ve aynı Google gibi servisleri vardır. USA sitesi çok daha detaylı ve güzel tasarımlı. Sadece USA sitesi yeni tasarıma geçmiş.

internete biraz canlılık gelir iyi olur

Yahoo 'nun sosyal paylaşım platformu açması gerekiyor. Şahsen Yahoo 'nun; Facebook ve Google+ 'a çok iyi bir alternatif oluşturabilecek kadar deneyim ve pozitif kullanıcı yaklaşım politikasına sahip güvenilir bir firma olduğuna inanıyorum. Max_Real Qnx

kesin yakında sohbetide gelıyor olaması lazım duydugum habere gore yahoo.web.tr olarak sohbet chat olarak servis sağlıcakmiş.

Sen de yorum yaz