Yahoo, RockMelt'i satın alıyor!

Eski günlerine dönmek isteyen internet devi, şimdi de bu popüler tarayıcıyı satın alıyor!

  • Cem Şancı
Yahoo, sosyal medya tarayıcısını satın alıyor

Yahoo, yeni çağa adapte olma savaşına devam ediyor. Bir zamanların en güçlü markalarından olan Yahoo, dijital çağın hızlı gelişimine ayak uyduramayıp Google gibi rakiplerinin karşısında büyük kan kaybetmişti. Ancak Yahoo hala savaştan vazgeçmiş değil.

Başkan değişiminden sonra Yahoo'dan yaşanan değişimlere bir yenisi daha eklendi. Yahoo, sosyal medya tarayıcısı Rockmelt'i satın alacağını açıkladı.

2010 yılında kurulan Rockmelt, tarayıcının üzerine yerleşerek kullanıcılara sosyal medya hesapları hakkında güncel bilgiler sunan ve hesaplarını yönetmesini sağlayan bir teknoloji sunuyor.

Yahoo henüz kesin rakam vermemiş olsa da, 50 ile 80 milyon dolar arasında bir ücretin ödenmiş olduğu konuşuluyor.

Yahoo, Rockmelt'in eski ürünlerinin kullanımını 30 gün içinde kapatıp bu teknolojiyi kendi networküne adapte edecek. Anlaşma gereği olarak Yahoo, Rockmelt'in 32 çalışanını da kendi bünyesine aldı. Rockmelt'in başkanı Yahoo'nun medya ürünleri başkan yardımcısı, Rockmelt'in teknik müdürü ise Yahoo mobil ürünlerinin mühendislik bölümü başkan yardımcısı olacak.

Yahoo'nun yeni başkanı Marissa Mayer, kısa süre önce de 1,1 milyar dolar ödeyerek Tumblr'ı satın almıştı. Yahoo, yeni hamleleriyle sosyal medyada etkili bir isim haline gelmeye çalışıyor. Aylık yüz milyonlarca ziyaretçisi olan popüler bir marka olmasına rağmen Yahoo, bu trafiğini rakipleri kadar başarılı şekilde nakite çeviremediği için hissedarlarını çok mutlu edemiyor.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

"popüler tarayıcı"?

Marissa tatlı kız ama yanlış atlara oynuyor. Umarım ben yanılıyorumdur. Kadınların algoritmalarına bayılırım. O algoritmanın işleyişini izlemekten daha güzel birşey olamaz. Anlamsız bile olsa... Bazen marka satın almak ne yazık ki sanıldığı gibi karlı olmaz. Tanrı yardımcısı olsun! İyi şanslar, Bayan Mayer!<<<Cleverman>>>

Harbiden ya hangi popüler tarayıcıdan bahsediyorsunuz?

@Ertan Çetin rockmelt eskiden tarayıcı olarak sunuluyordu. Son halinde site ve ios app olarak hizmet vermeye başladı. Çok iyiydi. Yahoo' nun satın almalarına acaip uyuz oluyorum. Keşke kapatmasaydı.

@05 Ağu 2013 20:38 Yahoo alsa ne olacak sanki. Yahho'nun dönemi bilgisayar bulunduktan sonraki ilk 10 yıldı.

ilk kez duydum bu tarayıcının adın

Kullanışlı tarayıcıydı şimdi yeniden güçlenebilir.

Sen de yorum yaz