Yahoo'nun yeni sahibi o mu olacak?

İnternetin en büyük isimlerinden biri daha, bu iddiaya göre sürpriz bir şirkete satılmak üzere...

  • Onur Seven
Verizon: Mor Saray'ın bir kısmını alabiliriz!

Yahoo!, şirketin özünü oluşturan arama motoru işini tamamen elden çıkarmayı planlarken, Amerikan telekomünikasyon şirketi Verizon'un ismi muhtemel alıcılar arasında geçiyor.

New York'ta bir konferans sonrası konuşan Verizon CFO'su Fran Shammo "Mor Saray"ın bir kısmı ya da tamamını satın almakla ilgilendiklerini açıkladı. Shammo konuyla ilgili yaptığı açıklamada "AOL ile olduğu gibi, her şeye geniş bir açıdan bakıyoruz. Eğer stratejik açıdan hissedarlarımızı memnun edecek ve bir değere dönüştürebileceğimiz fırsatla karşılaşırsak, neden olmasın diyoruz" dedi.

Henüz tam olarak olgunlaşmamış olan satın alma fikrinin önümüzdeki dönemde netleşmesi bekleniyor. Verizon bu yılın başlarında Yahoo!'nun en eski hizmetlerinden biri olan AOL'i 4.4 milyar dolara satın alarak, şirketin video ve medya alanındaki etkisini arttırmayı hedeflemişti. Yahoo!'nun arama motoru olarak satın alınması da benzeri bir şekilde Verizon'un internet servisleri ve dijital medya marketindeki etkisini arttırabilir.

Yahoo cephesinde işlerin pek de yolunda gitmediği ortada. Şirket CEO'su Marissa Mayer'in son gelen finansal raporların ışığında beklentileri karşılayamadığı görüldü. Söylentilere göre Mayer koltuğunu kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya.

Mayer içinse endişe etmeye gerek yok. Son olarak Yahoo tarafından işine son verilen bir önceki CEO 158 milyon dolarlık bir tazminat almıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Yahoo'nun satılmasının iyi olacağı kanaatindeyim; çünkü Yahoo'ya yeni bir ruh lazım...

Google gibi muhteşem bir arama motoru varken kim dandik yahonun yüzüne bakar? Türkçe bile değil daha.

@09 Aralık 2015 20:49 Yıllar öce Yahoo vardı Google diye bir esame yokken! Bir arama motoru kavramını Yahoo dan öğrendik hakkını yememek lazım...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play