Yakala yakalayabilirsen!

AV-Comparatives testinde aldığı yüksek puan ESET'e ödül getirdi.

Yakala yakalayabilirsen!

Avusturya merkezli bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives, dünyanın önde gelen antivirüs yazılımlarının katıldığı testte, yazılımların sistem performansına etkisini ölçtü. Testte, ESET Smart Security 8, düşük kaynak tüketimiyle bilgisayarların performansına yönelik en düşük etkisi nedeniyle en yüksek puanı aldı.

Antivirüs yazılımları, sadece zararlı yazılımlara karşı oluşturdukları korumayla değil, bilgisayar sisteminin performansına yaptıkları düşük etkiyle de öne çıkıyorlar. Özellikle ESET, tüm dünyada düşük kaynak tüketimiyle ve kullanıcıya hissettirmeden gerçekleştirdiği etkili korumayla dikkat çekiyor.

Yüksek puan ödül getirdi

ESET'in bu konudaki başarısı, Avusturya merkezli bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives'in kasım ayında yaptığı performans testinde ortaya kondu. ESET Smart Security ürünü, testte en yüksek puanları alarak, Advanced+ Ödülü'ne layık görüldü.

Düşük kaynak tüketimi değerli

Dünyanın önde gelen koruma yazılımlarının katıldığı AV-Comparatives Performans Testi; dosya indirme, açma, kopyalama ve dosya arşivleme gibi görevleri yerine getirirken güvenlik yazılımlarının sistem performansına etkileri üzerine odaklandı. Burada sistemlere yönelik düşük etki, başarı kriteri olarak değerlendirildi. Testte ayrıca, uygulamaları yüklerken ve çalıştırırken yazılımın gösterdiği performansa da bakıldı.

Hissettirmeden koruyor

AV-Comparatives CEO'su Andreas Clementi, "ESET, bütün yıl boyunca testlerimizde üstün performans göstermiştir. ESET kullanıcılarını korumakta çok iyi olmasının yanı sıra, yapılan son performans testine göre de bilgisayarların hızına neredeyse hiç bir olumsuz etkisi yoktur" diye konuştu.

ESET Smart Security 8

ESET Smart Security'nin yeni versiyonu, çok katmanlı internet koruması sunuyor ve kullanıcının kimliğini Anti-Theft, Kişisel Güvenlik Duvarı ve Kimlik Avı Hırsızlığı özellikleriyle güvende tutuyor. Yeni versiyon Botnet Koruması ve antivirüs algılamalarından kaçınmak için tasarlanmış yazılımları engelleyen Gelişmiş İstismar Önleyici ile de öne çıkıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Hmm bence bitdefenderi örnek alıp arada bedava lisans dağıtmaları lazım 6 aylık-1 yıllık falan.Kullancılar internetten buldukları crack-patch-keygen gibi şeylerle antivirüse virüs bulaştırıp burda antivirüs daha kendini koruyamıyor diye nara atıyorlar.Eğer ki bu yanılgıyı silmek istiyorlarsa ve kendilerini gerçekten kanıtlamak istiyorlarsa bu şart.Ayrıyetten Performansı kadar korumasıda önemli testlerden çoğunluklar %80-%83 arasında sonuçlar alıyor daha iyi koruyanlar varken neden eseti tercih edelimki bunu göz önüne almaları gerek.

reklam kokusundan sitede durulmuyor

Çamur gibi

Senelerdir Eset kullaniyorum bugune kadar bilgisayarimda hic virus sorunu yasamadim.

Zazaza al bi 360 TS kendinize gelin

Gizli reklamları izlerken aptal değilim..

He gardaş he

Kaspersky den şaşmayın. En yeni kernel onda. Bakın çıkış tarihlerine.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir