Yakın dönemin en çok konuşulan 10 oyunu

Son zamanların en çok konuşulan 10 oyununu bir araya getirdik. Sizin favoriniz hangisi?

1980'li yılların simgesi haline gelen bilgisayar oyunu Pac-Man'in üzerinden çok zaman geçti. Oyun pazarında artık herkesin zevkine göre bir oyun bulunabiliyor. 21. yüzyılda bilgisayar oyunuyla zayıflamak bile mümkün.

Kimileri güzel bir hikaye, kimileri evinin salonundan bambaşka ortamlara götüren grafikler, kimileri de rahat oynanabilirlik arıyor. Bazı oyunlar Türkçe seslendirmeleri, bazıları konsollarının artıları, bazıları da sinema filmi tadındaki konularıyla ön plana çıkıyor. Video oyunlarını iyi vakit geçirme aracı olarak kullanmanın dışında, bağımlılık haline getirenler de var. Günde 20 saatini oyuna ayıranlar, gece eşlerini uyutup ekran başına geçenler gibi. Online oyunlar yüzünden sosyal hayatlarına ara veriyor ama oyundaki karakterlerini satarak para kazanmanın yollarını da buluyorlar. Durum böyle olunca video oyunları gündemden hiç düşmüyor.

Oyun geliştiren firmalar her ay bir sürü yeni oyunu piyasaya sürüyor. Biz de bu hafta sonunda görsellikleri, konuları, rahat oynanabilirlikleri ve ses kalitelerini göz önüne alarak son zamanların en çok konuşulan 10 oyununu bir araya getirmek istedik. İşte bizim "En çok konuşulanlar" listemiz... Siz de önerilerinizi ya da eleştirilerinizi yorum kısmında ya da forumda paylaşabilirsiniz. İşte başlıyoruz...

1. GTA IV
Serinin, Rockstar Games tarafından geliştirilen dördüncü oyunu piyasaya çıktığı gün, ABD ve İngiltere'de dükkanların önünde uzun kuyruklar oluştu. Kısa zamanda 400 milyon dolarlık satış geliri elde etti. Argo sözcükler çocuklara kötü örnek oluyor diye tepki gösterenler de oldu. Verdiği özgürlük hissi ve şehir eşkiyalığını yaşamak, oyuncularırn fazlasıyla hoşuna gidiyor. 2007 yılında Liberty City adında New York temel alınarak yapılmış bir şehirde geçiyor. Ana karakter Doğu Avrupalı Nico Bellic. Bellic, kuzeninin söylediği yalanlara inanıp zengin olmak arzusuyla ABD'ye geliyor. Fakat kısa süre sonra kuzenin borçları olduğunu öğreniyor. Bir yandan borçları kapatmaya çalışırken, 10 yıldır aradığı eski bir tanıdığının da izini sürmeye başlıyor. Oyun konusu kadar grafikleriyle de göz dolduruyor. Karakterlerin yüzündeki gerçekçi mimikler ön plana çıkıyor. Başarılı seslendirmeyi de unutmamalı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Crysis;Call of Duty 4;Bioshock tabiki benim favorilerim....

vay be ben liste hazırlasaydım böyle hazırlardım (elder scrolls ve wii sports hariç)

Gerçekten mükemmel oyunlar güncel bir ekran kartımın ve Bir PS3 sahibi olmayı okadar çok isterdim ki.

tabikide tekbaşına WoW. son resmi açıklamaya göre 10.4 milyon oyuncu anlam ifade etmeli...
-World of Warlocks-

tabikide tekbaşına WoW. son resmi açıklamaya göre 10.4 milyon oyuncu anlam ifade etmeli...
-World of Warlocks-

call of duty and crysis

bu oyunlardan çoğunu oynadım hepsi harika, crysis harikaydı, hele türkçe olması ayrı bi zevk vermişti... coh 4 ün sonu çok etkileyici bitmişti.. biochock ta 64 bit vistada çalışmamıştı :D

Wow'un üstüne oyun tanımam bir oyundan bekleyebileceğim herşey var.

FİFA 08 İN üzerine oyun tanımam

crysiste neymiş

Crysis oyunu bir türk bulmus!

counter strike olması lazımdı diye düşünüyorum her internet cafde çoğu kişi bu oyunu oynnuyor

Crysis oyununu bir türk bulmuş değil, yapımcı şirket crytek' i almanya'da yaşıyan 3 kardeş kurmuştur:
Cevat Yerli, Avni Yerli ve Faruk Yerli

bu oyunu hala oynuyorum...valla 2001 den beri fanatiğiyim
bence en iyiside FM2008

bence dünyanın en güzel oyunu metin2

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir