Yamanan IE 7 açığı can yakmaya devam ediyor

Hacker'lar, Microsoft'un yakın zamanda yamadığı IE 7 açığını kullanmaya tam gaz devam ediyor.

  • Ümit Öncel
Yamanan IE 7'ye saldırılar arttı!
Yamaya rağmen IE 7'deki tehlike geçmiş değil.

Microsoft yakın zamanda, Internet Explorer 7'de bulunan kritik bir güvenlik açığını, yayınladığı yama ile kapatmıştı. Fakat bu hacker'ları durduramadı. Henüz yamanın tüm bilgisayarlara yüklenmemiş olması avantajını kaçırmak istemeyen hacker'lar, daha çok kullanıcının bu yama ile sistemlerindeki açığı kapatmadan önce daha fazla bilgi çalabilmek için faaliyetlerini artırdılar.

Üstelik hacker'lar, Microsoft'un yamasını yayınladığı açığı kullanmak için yeni yöntemler bile geliştirdiler. Özellikle güncellemeyi yüklememiş bilgisayarlarda işe yarayan bu yöntemde hacker'lar anti-virüs programlarına yakalanmamak için Word'den yardım alıyorlar. Yeni yöntem ayrıca Microsoft'un yayınladığı yamayı da etkisiz kılmayı deniyor ve anti-virüslere yakalanmadığı durumlarda hedefine ulaşabiliyor. Bakalım bu durum Microsoft'u aynı açık için ikinci bir yama yayınlamak zorunda bırakacak mı?

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

helal bu hackerlere sonuna kadar arkanızdayım

bilgisayarımda ie 6 yüklü 7 ye yükseltmedim bile. firefox işimi fazlasıyla görüyor.

arkasındaymış :D senin de gelir bilgilerini çalar görürsün o zmn arkasında olmayı hey Allahım ya..

Bu insanlar Otomatik Windows Update denen birşeyin önemini anlayamadıkça ve kapattıkça daha çoook canları yanacak. Ne var yani bırak açık dursun otomatik güncellesin

Bu firefox kullanıp da bilinçsiz yorum yapan arkadaşlara sözüm. Nerde IE ye en ufak bir olumsuz haber çıkıyor hemen bu arkadaşlar sahneye çıkıyorlar ben Firefox kullanıyorum rahatım gibi bir yorum yazıyorlar. Sanki Firefoxda hiç güvenlik açığı çıkmıyor, Firefox 3 den bu yana kaç tane yama çıktı sorarım. Onu da güncellemeyin bakalım başınıza neler geliyor. Burada konu IE yi güncellemesini beceremeyen veya ihmal eden kişilerin başına gelebilecek olayların anlatıldığı yazı. Firefox ile ne alakası var konunun. Ama bazı arkadaşlar kendini niye reklam yapma ihtiyacı duyuyor anlamıyorum ezik mi hissediyorlar acaba. Ben de her ikisini kullanıyorum Firefox düşmanı da değilim yanlış anlaşılmasın.

Konunun başlığı yanlış değiştirilmeli. "Yamanmayan"!! IE 7 can yakmaya devam ediyor olmalı. Yamananlarda problem yok. Sizin yazdığınız yama yapılmasına rağmen tehlike geçmedi demek olur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play