Yandex'den veri depolama hizmeti

Popüler arama sitesi Yandex, 10 GB kapasiteli, ücretsiz veri depolama servisini tanıttı!

Yandex'den veri depolama hizmeti

Yandex, bulut tabanlı ücretsiz veri depolama servisi Yandex.Disk'i hizmete açtı. Kullanıcılar, 10 GB kapasitesi olan Yandex.Disk'e yükledikleri belgelere, fotoğraflara, filmlere veya müzik parçalarına İnternet erişimi olan herhangi bir cihazdan, diledikleri her an ulaşabiliyor; dosyalarını, e-posta veya tüm popüler sosyal ağlar üzerinden çevreleriyle paylaşabiliyor.Her tür dosya formatını destekleyen ve Yandex.Mail'e entegre edilmiş olan Yandex.Disk'te, kullanıcıların yükledikleri dosyaların yanı sıra e-posta ileti eklerinin saklanması için de özel bir alan bulunuyor. Bu alan, Disk'in 10 GB'lik kapasitesini etkilemiyor.

Yandex.Türkiye Ülke Müdürü Alisher Hasanov, "Bir bulut depolama servisi olan Yandex.Disk'te her türlü verinizi güvenle saklayabilirsiniz. Bilgisayarınız bozulsa bile Disk'teki dosyalarınıza hiç bir s¸ey olmaz. Gerekli senkronizasyonu sagˆlayan Disk sayesinde, bir belge üzerinde evinizdeki bilgisayarda çalışmaya başlayıp, ofisteki bilgisayarınızda devam edebilirsiniz. Masaüstü uygulaması sayesinde dosyalarınıza çevrimdışıyken de ulaşabilirsiniz" diyor.

Masaüstü veya dizüstünden, cep telefonundan veya tabletten ulaşın...

Hem web arayüzü, hem de Windows ve MacOS masaüstü uygulamaları aracılığıyla kullanılabilen Yandex.Disk, ayrıca iOS ve Android platformları için geliştirilen Yandex.Mail mobil sürümüne de entegre bir şekilde çalışıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yandex.Disk şu anda beta sürümünde. Bana gönderilen mail ile dün 10 gb lık alanıma sahip oldum ve akabinde kullanmaya başladım. Rahat bir kullanıma sahip. 10 gb lık alan hediye etmesi ise rakiplerinden bir adım öne geçiriyor kendisini. Başkalarından duyduğuma göre windows uygulaması bazı kişilerde rusça olarak iniyormuş. Ben bu sorunla karşılaşmadım. Türkçe olarak kullanıyorum. Benim karşılaştığım bir sorun var. Android Yandex.Mail uygulamasına entegre olarak çalışıyor. Bu uygulamada yüklediğim dosyaları telefonuma almaya çalıştığımda veya resimleri direk görüntülemeye çalıştığımda, çoğunlukla indirme hatası ile karşılaşıyorum. Hizmet beta olduğu için şimdilik pek bir önemi yok. Önümüzdeki günlerde bu problem düzeltilecektir. Yandex' e karşı büyük bir sempatim var.Özellikle google' ın yeni gizlilik politikası değişikliğinden sonra google hizmetlerinden soğumaya başlamıştım. Eskiden windowsa karşı antipati beslerdim, google' a sempati ile yaklaşırdım. Şimdi ise Google' a antipati besliyorum. Yandex arama motorunun google ile aynı seviyeye gelmesini dört gözle beklemekteyim.

Yandex akar :)

micrsoft skydrive ile 25gb verdi bana :D asus ta sağolsun laptop alana 2gb webstorage verdi.. bundanda 10gb alsam değmeyin keyfime :D.. yanlız büyük dosya transferi biraz zor.. ttnet ve superonline daha fazlasını daha az paraya acilen yapmalı..............

yandex in 10 Gb vermesi güzel Microsoft SkyDrive 25 Gb veriyor ama 100 Mb lık dosyalar yükleyebiliyorsunuz 100 Mb tan fazla olan dosyaları parçalamanız gerekiyor Google ın verdiği de 5 Gb ama ben daha fazlasını beklerdim şahsen ama yandex de fena değilmiş yani ben kullanmadım ama 10 Gb hiç de az değil

yandexin en çok mail hizmetini seviyorum ama maalesef gmailden de vazgeçemiyorum (:

@27 Haz 2012 23:21 google ın mal hizmetini ben de seviyorum yandexin mail hizmetini anlatabilir misin biraz

yandex yalan diyor 3 gb veriyor:)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir