Yandex.Direct Türkiye'nin hizmetine sunuldu

Yandex, Türkiye'de arama motoru alanında bu hizmeti de resmen vermeye başlıyor! İşte detaylar...

Yandex.Direct Türkiye'nin hizmetine sunuldu

Yandex, bugün itibarıyla arama ve içeriğe dayalı reklam sistemi Yandex.Direct'i Türkiye'deki reklamverenlerin hizmetine sunmaya başladı.

Yandex Reklam ve Ticaret Servisleri Yöneticisi Yevgeni Lomize, "Yandex.Direct yardımıyla Türkiye'de sunduğumuz arama servisimizi biraz daha iyileştirmiş olacağız ve kullanıcılarımızın sorularına daha iyi yanıt verebileceğiz. Önümüzdeki günlerde Türkiye pazarına diğer reklam teknolojilerimizi de getirmeyi düşünüyoruz. Türkiye'de artık tüzel bir kişiliği olan ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının hükümleri çerçevesinde faaliyet gösteren Yandex, reklamcılık alanında işbirliği içine gireceği tüm ortaklarıyla tam uyum içinde çalışmaya hazır" diyor.

Yandex.Direct reklamları, reklamverenin önceden belirlemiş olduğu anahtar kelimelerle uyuşan arama sorgularına yanıt olarak, arama sonuçları sayfasında gösteriliyor. Tıklama başına fiyata dayalı açık artırma modeline göre çalışan sistem sayesinde reklamverenler, kendi web sayfalarına yapılan her tekil kullanıcı ziyareti için uygulanacak birim fiyata kendileri karar verebiliyor. Reklamların Yandex arama sonuçları sayfasındaki konumları, birim fiyatlarıyla doğrudan orantılı olarak belirleniyor: Birim fiyatı ne kadar yüksekse, reklamın konumu da o kadar yüksek oluyor.

Yandex.Direct, bütçe dağılımının otomatik belirlenmesi, reklamverenlerin web sitelerine gelecek ziyaretçi sayısının ayarlanması veya reklam maliyetlerinin azaltılmasına olanak sağlayan çeşitli stratejiler ve içeriğe dayalı reklamları yerleştirme sistemiyle etkileşim sağlayacak uygulamaların yapılabilmesi için yararlı olan Yandex.Direct API'si veya reklam kampanyalarının etkinliğini net bir şekilde ve kolayca ölçümlemeye olanak sağlayan Yandex.Metrica gibi servisler sayesinde, reklam kampanyalarının yönetimini önemli ölçüde otomatikleştirerek kolaylaştırıyor.

Reklamverenler, Yandex.Direct'le ilgili her türlü sorularını Yandex.Türkiye ekibi tarafından değerlendirilmesi için destek@direct.yandex.com.tr adresine gönderebilirler.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Beni yanlış anlamayın ama Rusya imalatı olduğu için ; ne birkez bile ; ne sayfasına gittim ne de arama yaptırdım... Rusya'nın internet sicili malum ortada... (Karspersky'de kullanmam aynı sebeple...) Google forever...

@16 Ağu 2012 18:23 Kardes, duyan da amerikalilari melek ya da pamuk seker filan zannedecek. O mantikta Google da butun bilgileri Israile 'e gonderiyor. Hicbir servisini kullanmiyalim o zaman. :(

@16 Ağu 2012 18:23 daha mantıklı yorumlar bekliyoruz.

Vatana millete hayırlı olsun! Umarım vergi verirler ve googleyle rekabet edebilirler! Arama sonuçları da google kadar başarılı. Yandexi takdir edip hakkını vermek lazım.

henüz google tercihim!

google gözü yormuyor herşey var hem sade hem eğlenceli oluyor doodle larda cabası :) yandex sayfasına giriyorsun yani uğraşmışlar beya belli ama öyle bir arama motoru istiyorsanız ayakları yere basan yahoo yu kullanın derim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir