Yandex, Google'ın ekmeği ile oynuyor!

Google'ın en dişli rakibi Yandex, ücretli Android uygulamalarına bedava alternatifler sunuyor!

Yandex, Google'ın ekmeği ile oynuyor!

Google'ın en önemli rakiplerinden, Rus arama motoru Yandex yeni çıkardığı Yandex.Kit servisi ile Google'a sıcak para akıtan Google Play Store'daki ücretli Android uygulamalarına ücretsiz alternatifler aramaya başladı.

Kullanıcılar, Yandex.Kit sayesinde aradıkları bir Android uygulamanın tamamen ücretsiz alternatiflerini bulabiliyor. Alternatifler ise 15 farklı ücretsiz uygulamaya kadar genişletilebiliyor. Telefon üreticileri Huawei ve Explay şimdiden bu yeni servisle ilgilendiklerini açıkladılar. Bu firmalar, telefonlarında Google Play uygulamasının yanında Yandex.Kit uygulamasını da sunacak. Kuzey Avrupa ve Asya'da geniş kullanımı olan Yandex'in bu servisi ile Google'ın Android uygulamaların satışından elde ettiği gelirde büyük bir gerileme olabileceği düşünülüyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Devam Yandex devam

yandex'in arayüzü ecza dolabına benziyor biraz

Parasız uygulama sorun verir emin olun.

İyi oldu googleye ben Windows Phone kullanıcısıyım doğru düzgün güncellemio ve uygulama koymuo Youtube uygulaması wp da rezalet ie den girio

yandex rakip degil... istiraki olmasin?

Ücretliler de ücretsizler de işin içine etti resmen. Reklamlar havada uçuşuyor, yakında telefon çevirirken bile reklam görürseniz hiç şaşırmayın. Sonu hiç hayra alamet değil.

virüs dolu bir işletim sisteminden ne beklenir ki? adam mağazaya uygulama gönderiyor ama google hiç bakmıyor, sonra zavallı androkçuklar hooop antivirüse yönelmiş. yazık size, kıyamam, iphone'a beklerim. reklamlardan bahsetmeye gerek var mı?

@aresblade KS Mobile'nin yapımı CM Security antivirus programı sürekli birinci geliyor, o yetmez diyenler için CM Security'nin yanına bir de Noroot Firewall kurunca hiç bir program dışarıya kaçak yapamaz.

@aresblade virüs senin beyninde var iSheep...

Haci korsan varken cakmaya ne gerek var ya :)

wp kullanin kafaniz rahat etsin 0 reklam

Yandex ismi itibari ile mi yoksa başka bir şeyden ötürü mü bilmiyorum ama insanda bir kalitesizlik hissiyatı uyandırıyor.

Ruslara çok güveniyorum, hepiniz gönül rahatlığıyla kullanın, CM Security antivirus kullanın işkilli işgüzarlar sizi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir