Yandex'in panoramalarına İzmir de eklendi!

Yandex'in panoramalarına İstanbul ve Ankara sokaklarının ardından bu önemli ilimiz de eklendi!

İzmir artık internet üzerinden panoramik olarak gezilebilecek. Yandex.Haritalar'a eklenen 360 derecelik ve yüksek çözünürlüklü İzmir panoramaları sayesinde kullanıcılar, şehrin eski çarşı sokaklarını veya Konak Meydanı'ndaki Saat Kulesi gibi tüm mekanları, diledikleri zaman ve bilgisayar başından ayrılmadan detaylı olarak görebilecek.

Çeşme dahil olmak üzere, İzmir ve yakınındaki yerleşim birimlerinin cadde ve sokaklarının görüntülerinden oluşan yeni panoramalar, kullanıcılara mekanları tüm detaylarıyla görebilme, daha önce hiç gitmedikleri yerlerde kolayca yol bulma ve nereleri gezip göreceklerine önceden karar verebilme gibi imkanlar sunuyor.

Yeni serviste toplam 1500 km cadde ve sokak görüntüsünden oluşan 200 binden fazla panorama bulunuyor. Özel görüntüleme donanımlı arabalarla yapılan çekimler, Kadifekale veya sahil şeritleri gibi araba ile geçmenin mümkün olmadığı yerlerde, kameralar bisiklet üzerine yerleştirilerek veya elle taşınarak gerçekleştirilmiş.

İzmir'in yanı sıra, Ankara ve İstanbul'un panoramalarını da sunan Yandex.Haritalar, Türkiye'deki tüm şehirlerin ayrıntılı uydu görüntüleriyle kullanıcıların sokak planları üzerinde aradıkları adresleri, binaları ve bunlara karayolu üzerinden ulaşabilecekleri rotaları bulmalarına, ayrıca trafik durumuna dair en güncel bilgilere ulaşmalarına yardımcı oluyor. İstanbul'u deniz kıyısından da görüntüleyen Panorama servisi, Boğaziçi'ni Marmara'dan Karadeniz kıyılarına kadar gezme imkanı sunuyor.

Yandex.Haritalar'ın ayrıca iOS, Android ve Java platformlarında çalışan mobil uygulamaları da bulunuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

yandex bunu yapamsı beni çok mutlu etti ama googlenin halen türkiyeye girmemesi beni çok üzdü bakalım en zman gelcekler

yavas yavas sevmeye basladım yandexi, ilkten yadırgadım ama google alıskın oldugumuz için :D

35. sokakta var mı :d

yandex yan sanayi arama motoru ve Maps

KGB işbaşında...

Yandex bu konuda gerçekten başarılı..Kutluyorum.Ayrıca çözünürlükler vs. oldukça güzel.

çok güzel oldu :)
inş. tüm illerde olur

yandex i bu çalışmasından dolayı kutluyorum umarım başka illeride eklerler

sadece türkiye haritası olması büyük bi eksi google'da dünyanın en küçük ülkesinin bile bi haritası varken yandex'de neden yok anlamış değilim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir