Yandex.Shell'in yeni sürümü çıktı

Android'de kullanımı kolaylaştırmayı amaçlayan Yandex.Shell'in yeni sürümü bakın neler sunuyor!

Yandex.Shell'in yeni sürümü çıktı

Yandex, Android tabanlı cihazların kullanımını kolaylaştıran üç boyutlu arayüzü Yandex.Shell'in yeni sürümünü kullanıcıların hizmetine sundu.

Yeni sürümün en önemli özelliği olan "sonsuz" adres defteri, alışılagelmiş adres defteri fonksiyonunun yanı sıra, bulut teknolojisi sayesinde kurum ve kuruluşların adres ve telefonlarını da listeliyor. Örneğin "restoranlar", "bankalar" veya "eczaneler" şeklinde yapılan bir aramaya yanıt olarak, en yakında bulunan restoran, banka veya eczanelerin adreslerini ve telefon numaralarını da kullanıcının karşısına çıkarıyor. Ayrıca, bilinmeyen bir numaradan cevapsız bir çağrı alındığında, otomatik olarak bu numarayı veritabanından kontrol ederek, arama bir iş telefonundan gelmişse, ilgili kuruluşun ismini ve diğer ilgili bilgileri ekranda gösteriyor.

Kullanıcının tercihlerine göre birkaç saniye içinde zahmetsizce ayarlanabilen yeni arayüz, kullanıcının işaretlediği en sık kullanılan tercihli programları da, widgetler ve bilgi panelleri solda, program ve uygulamalar ise sağda sıralanmak üzere, otomatik olarak ekran üzerinde dağıtıyor.

Türkiye'deki kullanıcıların ücretsiz olarak indirebildiği yeni Shell'de yer alan arama aracı, kullanıcının cihazında kurulu uygulamalar ve telefonundaki veriler arasında arama yapmakla kalmayıp, uygulama mağazalarında mevcut yeni uygulamalar ya da kurulu olan uygulamaların yeni sürümlerini de indirmeyi öneriyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

yandex, cok iyi reklam yapiyor, her yere reklamini vermis. acaba kime ait, bu güclü cikis nasil oluyor?

pil yemekten başka yaptığı bir şey yok.

GÖRSEL AÇIDAN KUSURSUZ ANCAK TELEFONDA DONMALARA KASILMALARA YOL AÇIYOR PERFORMANS AÇISINDAN ÇOK EKSİKLERİ VAR AMA BAŞARILI .....

tek kelime : Rezalet.....

Eski Yandex Shell, tümüyle SPB Shell 3D altyapısı üzerine kuruluydu. Görsel bakımdan çok daha cazip, ama bir o kadar da hızlıydı. Şimdiki versiyonu ise (2.x) hem yavaş hem de albenisini tümüyle yitirmiş.

telefonu yavaşlattıktan sonra ne anlamı kaldı ki ??

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir