Yandex'ten ücretsiz hizmet: Metrica for Apps

Yandex, mobil uygulama geliştiricilerine özel ücretsiz, güçlü bir hizmet ortaya çıkardı!

Yandex'ten ücretsiz hizmet: Metrica for Apps

Yandex, ücretsiz internet ölçümleme servisi Yandex.Metrica'nın mobil uygulama geliştiricilerine özel sürümü olan Metrica for Apps'i kullanıma sundu.

iOS, Android ve Windows Phone uygulamalarıyla uyumlu ve son derece kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Metrica for Apps sayesinde, kişiselleştirilmiş, detaylı ve kapsamlı raporlara sadece birkaç tıkla ulaşılabiliyor.

Kullanıcının ülkesi, uygulamanın sürümü, kullanılan işletim sistemi ve sürümü, cihaz türü (tablet veya akıllı telefon), modeli ve üreticisi, ekran çözünürlüğü, arayüz dili, mobil servis sağlayıcısı, bağlantı tipi, kullanıcı davranışları ve kullanım zamanı gibi parametrelerin farklı kombinasyonlarda kullanımına olanak sağlayan servis, uygulamaların çökmesi gibi durumlarla ilgili istatistikleri de detaylı olarak sunabiliyor.

Sunduğu verileri dakikada bir otomatik olarak güncelleyen Metrica for Apps, bu sayede istatistikleri neredeyse gerçek zamanlı olarak takip etmeye olanak sağlıyor ve gerektiğinde günler, haftalar veya aylar öncesine ait verileri de gösterebiliyor.

An itibarıyla İngilizce ve Rusça olarak çalışan servise appmetrica.yandex.com adresinden ulaşılabilir.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Bilgisayarım bir kere Yandex 'in virüs yazılımı (reklam için) yüzünden kararsızlaştı.Bir daha annesinin nikahını verse kullanmam Yandex'in hiç bir uygulama-yazılımını !

@29 Eki 2013 00:45 o senin beceriksizliğin. Bilgisayarı sadece facebook için kullanan bir nesilden ne beklenir...

@29 Eki 2013 10:28 Sen onu sadece facebook için kullananlara söyle !

resimdeki telefon iphone kasası içinde android mi çalıştırıyor bana mı öyle geliyor ? :)

Ya bu yandex google kopyasi bir virus. Birakin kardesim reklamini yapmayi su rezil yandexin. Sirf virus baska birsey degil googleden kirma tarayici ve browserlwri rezilll

@29 Eki 2013 09:32 Aynen söylediğiniz gibi. Zamanında Google chrome'da aynı haltı yemişti.Bir de onun kopyası siz düşünün artık :/

@29 Eki 2013 09:32 Google mozilla tarayıcısı üzerine kurdu diye kendi tarayıcısını başkası mozilladan esinlenemez mi? Google çeviri, arama, gmail ve tarayıcı dışında geri kalan özellikleride hep türkiyeyi yok sayıyor ama yandex taa bizim mahalleye kadar panaromik ve gezinti arabasını yollamış. İzmirin bozyakası düşün arada ki farkı google istanbula bile gelmedi daha.

kullanmazsan kullanma. yandex'in de sana çok ihtiyacı var sanki. kararsızlaştırmış. peh. kafadan uydurma şeyler söyleyip çamur atma. yandex uygulamaları çok başalı ve kullanışlı uygulamalardır.

tırışka geçiniz....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir