Yap-boz telefon için Motorola'dan yeni adım!

Akıllı telefonunuzun bileşenlerini aynı PC toplar gibi seçebilme fikri, gerçek olmak üzere!

Yap-boz telefon için Motorola'dan yeni adım!

Motorola'nın modüler cep rüyası Project Ara, firmanın attığı adımlarla gerçeğe dönüşmeye giderek yaklaşıyor. Firma, yaptığı duyuruda 3D yazıcı üreticisi 3D Systems ile Ara konseptini gerçeğe dönüştürmek üzere beraber çalışacağını duyurdu.

Project Ara'nın amacı, görünümünü ve işlemci, RAM, kamera gibi bileşenlerini rahatlıkla değiştirebileceğiniz bir telefon ortaya çıkarmak. Uçuk bir fikir gibi görünse de Motorola ve 3D Systems, Project Ara'nın sürekli çalışacak olan hızlı 3D yazdırma platformunu oluşturmak üzere birkaç seneliğine anlaştılar.

Sistemin gerçekten çalıştığını henüz görmedik ancak Motorola, geliştiricilere kendi modüllerini yapmaları için önümüzdeki kış aylarında bir alpha geliştirme kiti sunacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Yine motorolaya bağlı kalınacak bir sistem o yüzden benden (-) aldı bile bilgisayar toplama gibi bi sistem olmadığı sürece pek iş yapıcak bir sistem değil...

Nesi uçuk yahu. Tabiki biraz suan yapılması sürebilir sonuçta yeni bir platform olacak. Ama yapılabilirlik çok yüksek. Sabırsızlıkla bekliyorum. Telefonlar için yapılabilecek en güzel şey kesinlikle

işletim sistemi nasıl olacak, sürücüler vs..

Şuan kullandığınız bilgisayarların mimarisi de IBM tasarımı fakat IBM'e bağlı değilsiniz, belki de ilk defa duydunuz.

Oldukça eski bir Motorola hayranı ve kullanıcısı olarak yine tebrik ediyorum Motorola'yı. Teknoloji Dünyasında birçok yeniliğe öncülük etmiştir. Ancak böyle bir firmanın değerinin yeterince bilinmemesi epey üzücü. Samsung ve Apple gibi ucube firmaların dandik ürünleriyle insanların gözlerini boyayıp, böyle kaliteli bir markanın arkaplanda kalmamasını isterdim.

Tasarım değil de donanım ve yazılıma yönelirlerse çok basit bile denebilir. Model seçip modelin belirli donanımlar arasında seçim yaparsın. Fakat çok özgün tasarım dersine düşerlerse uygulaması zahmeti olabilir.

@28 Kas 2013 00:31 zaten senin anlattığını yapıyorlar. aynştayn.

Ütopik geliyor vallahi. Ama, büyük yenilikler hep böyle gelmemiş midir zaten?

@28 Kas 2013 11:49 Of! Bence yazdığınız şey çok gereksiz ve saçma...

@28 Kas 2013 17:03 niye.? bence çok doğru söylemiş.?

Android ile çalışıldıkça bu boş muhabbetler devam eder. Tam bir saçmalık. İos kullanın...

@28 Kas 2013 21:44 Ekranı büyük olsa fiyatı Galaxy gibi olsa alırdım

Bence telefonlar artık 6 inç e kadar yükseldi yapılması gereken bir ultrabook un phablet e uyarlanmış hali olmalı böylece windows çalışır masaüstü ile aynı işletim sistemi kullanılır . Bence bi bilgisayar telefona çevirilmeli

mükemmel fikir ben bunu yaklaşık 4 aydır izliyorum umarım motorola gerçekleştirir bu konsepti

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir