Yapı Kredi'den Sürpriz Emojiler

Yapı Kredi, tüm dünyada kutlanan 17 Temmuz Dünya Emoji Günü furyasına kendi emojileriyle katıldı.

Yapı Kredi'den sürpriz emojiler

Türkiye'nin dijital bankası Yapı Kredi, tüm dünyada kutlanan 17 Temmuz Dünya Emoji Günü furyasına kendi emojileriyle katıldı. Bankacılık işlemlerini emojilerin dünyasına birbirinden renkli görsellerle taşıyan Yapı Kredi sektöründe bir ilke daha imza atmış oldu.

İnsanların kendilerini daha iyi ifade etmek amacıyla sözcüklerle birlikte kullanmayı tercih ettikleri bu global semboller, her sene 17 Temmuz'da #worldemojiday hashtagi ile kutlanıyor. Yapı Kredi de akıllı telefonlardaki mesajlaşma uygulamaları üzerinden  farklı bir uygulamaya girmeye gerek kalmadan hızlıca para transferi yapılabilmesini sağlayan Bankacı Klavye'ye yepyeni emojiler entegre ederek, "Dünya Emoji Günü"nü kutladı.

Emoji tasarımlarında yeni iletişim konseptinden yola çıkarak özellikle dijitalleşme teması vurgulanan Yapı Kredi Bankacı Klavye'nin yeni nesil emojileri arasında, gözlerinde dolar işareti olan robot, paraşütle düşen para gibi bankacılık işlemlerini esprili bir şekilde anlatan  ikonların yanı sıra uyku moduna geçen, dil çıkaran, sarjı biten ve ağlayan robot figürleri de dikkat çekiyor. Ayrıca, Worldcard'ın sevimli maskotu Vadaa da meditasyon yaptığı, tatile çıktığı, işe gittiği halleriyle Bankacı Klavye'nin emojileri arasında yerini alıyor.

Bankacı Klavye'de emoji göndermek çok kolay!

Yapı Kredi Bankacı Klavye'de emoji göndermek eğlenceli olduğu kadar çok da kolay. Kullanıcıların ilk yapmaları gereken üzerinde virgül ve emoji ikonları bulunan klavye butonuna basarak seçenekler arasından emojilerin olduğu butonu seçmek. Ardından kullanıcılar, karşılarına çıkan Bankacı Klavye emojilerinden dilediklerini seçerek önizlemede görüntüleyebiliyorlar. Gönder tuşuna basılarak karşı tarafa iletilen emoji, aynı zamanda alıcının galerisine de kaydoluyor.

Dünya Emoji Günü'ne özel bir de video hazırlayan Yapı Kredi, emojisiz bankacılık işlemi ile emojili bankacılık işleminin farkını eğlenceli bir dille anlatıyor. Filme ''https://www.youtube.com/watch?v=ihqPAah5USo'' linkinden ulaşılabiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost