Yarın herkes bunlara gülecek!

Biz bugün çevirmeli telefonlara nasıl "ucube" gibi bakıyorsak, çocuklarımız da bunlara öyle bakacak!

Yarın herkes bunlara gülecek!

Teknolojide bugün vazgeçemediğimiz bir cihaz veya ürün, kısa bir süre sonra bizi gülünç bir duruma bile düşürebiliyor. Örneğin Motorola DynaTAC 8000X yaklaşık 30 sene öncesi için mükemmel bir telefondu, ancak bugün bize adeta bir tuğla gibi görünüyor. Bugün kusursuz olduğunu düşündüğümüz iPhone 5S, Galaxy Note 3 gibi cihazların da gelecekte alay konusu olma ihtimalleri var. İşte çocuklarımızın muhtemelen gülüp geçeceği, bugün sahip olduğumuz 9 teknoloji:

1. 3D gözlükler: 3D teknolojisi bizi oldukça aptal gösterebiliyor. Özellikle de normal bir gözlüğün üzerine 3D gözlükleri giydiğimizde.

2. Kablolar: İster ağ bağlantıları olsun, ister kablosuz şarj cihazları, çocuklarımızın geleceğinde kablolar pek olmayacak.

3. PC'ler: PC'lerin geleceği "kişisel bilgisayar"dan çok "kişisel bilişim" halini alacak. Tablet ve hibrit cihazlar, PC'lerin yerini tamamen alacak ve bulut hizmetleri ile bilgisayarlar ve kişisel veriler, her yerde çocuklarımızın hizmetinde olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Usb sürücüler hakkındaki düşünce biraz yanlış olabilir. Çünkü Bulut depolama hizmetleri ağ bağlantısını gerektirdiği için 1-2 gb olan dosyaları upload ve download biraz zaman alacaktır. Usb sürücünün yerini alacağını hiç sanmıyorum.

@04 Şub 2014 11:32 Türkiye İnternet Hızı Ve İnternet Altyapı Sağlayıcıları İle Düşünüldüğünde Dediğin'de haklısın ama. Benzini %65 Verdigili Kullandığımız Gibi Dünyadaki En Yavaş İnternetlerden Birisi'de Bizde :)

"1. 3D gözlükler: 3D teknolojisi bizi oldukça aptal gösterebiliyor. Özellikle de normal bir gözlüğün üzerine 3D gözlükleri giydiğimizde." Gözlük giyilmez, takılır.

Galaxy s4'ün IR vericisiyle tvyi uydu alıcısını, klimayı ve hatta uzaktan kumandayla çalışan her cihazı kontrol edebiliyoruz zaten.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Yarın herkes bunlara gülecek!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir