Çeşitli ülkelerde yasaklanan 10 oyun!

Dünyanın farklı ülkelerinde, farklı zamanlarda yasaklanan, 10 efsane oyun ile tanışın!

  • Zeynel A. Öztürk

Heavy Rain ve yasaklanan 3 oyun daha!

Heavy Rain ve yasaklanan 3 oyun daha!
Heavy Rain

Heavy Rain (2010)

Bir oyundan ziyade etkileşimli bir film olan Heavy Rain, içerdiği seks sahnesi ve çıplaklık nedeniyle Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde yasaklanmıştı.

Bully (2006)

Bully, yeni bir okula başlayan çocuğun sorunlu davranışlarını konu alıyor. İngiltere ismi "Canis Canem Edit" olarak değiştirilen oyun, Brezilya'da tamamen yasaklanmıştı.

Red Dead Redemption (2010)

Vahşi batıda çetesinin önceki elemanlarını avlamaya çalışan bir kovboyu canlandırdığınız Red Dead Redemption'da, Rockstar'dan alıştığımız üzere çok ilginç aktivitelere katılabiliyorsunuz. Bu aktivitelerden kumar, cinsel ilişki gibi aile dostu olmayanları, oyunun Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde yasaklanmasıyla sonuçlanmıştı.

L.A. Noire (2011)

Gerçekçi yüz ifadeleriyle çığır açan L.A. Noire, sizde diğer oyunlara çok daha gerçek hissi bırakıyor. Ancak oyundaki çıplak cesetler, haliyle Suudi Arabistan ve birkaç ülkeyi daha rahatsız etmeyi başarıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Amerika`da Resident Evil 3 oyunu yasaklanmıştı diye biliyorum, gerekçe ise; oyunda polisler öldürülüyordu.

@03 May 2013 08:14 bu yazım 3 eksi almış, yazıma eksi veren bu 3 arkadaşın yazıma eksi vermekteki gerekçelerini merak ettim doğrusu!

@04 May 2013 07:24 siteyi liseliler basmış anlaşılan, kimsenin bilmediği bir bilgiyi paylaşmaya böyle bir tepki vermenin tek mantıklı açıklaması bu, eğer saçma yanlış birşey yazsaydım zaten bunu bana cevap vererek tepki verirlirdi, ama anca böyle eksiyi basmamı engeleyen birşey yokki gözünün üstünde kaşın var gerekçem bu varmı diyecen haha modunda davranış sergilerler. bu arkadaşlara cevabım; bir dışarı çıkın hava alın topluma karışın böyle davranışlarla toplumdan baya zamandır uzak durduğunuz belli!

Yolda yürüyen insanları ezip, farklı şekillerde öldürmenin nesi oyun zaten !!!

İlginçtir , gelişmiş ülkelerde şiddet yasaklanıyor, bizim gibi ülkelerde cinsellik... Cinsellik , adam öldürmekten daha tehlikeli galiba :)

Mortal Kombat'sız olur mu ya :)

Mortal kombattan ne istedinizz :D

Oyun yapmayı biliyor diye, hastalıklı zihinlerin gelişitirdiği oyunlar elbetteki gelişim çağındaki insanlardan uzak tutulmalıdır.

Bende red dead redemption var ve cinsellik falan filan yokk

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir