Yasaklar İngiliz korsanları korkutmuyor

İngiltere korsanı durdurmak için son önlemlerden çok ümitliydi fakat korsanlar korkmuşa benzemiyor

Yasaklar İngiliz korsanları korkutmuyor
Korsanlar yasaklardan pek de korkmuş gibi görünmüyor.

Bildiğiniz gibi bazı Avrupa ülkeleri internet üzerinden yasa dışı dosya paylaşımını önlemek için sert önlemler alıyorlar. Bu konuda öncü Fransa ama İngiltere'nin de ondan aşağı kalır yanı yok. Sert ve daha önce denenmemiş yöntemlerle korsanı önlemeye çalışan bu ülkelerde telif hakları savunucuları ise ilk gelen raporlarda bekledikleri sonuçları bulamadılar.

Henüz yaygın olarak kullanıma geçmemiş olsa da, yapılan araştırmalar korsanların bu yasaklardan pek de etkilenmiş göründüklerini ortaya koydu. 1500 kişi ile gerçekleştirilen araştırmaya göre katılımcıların sadece %33'ü, internet servis sağlayıcılarından (İSS) gelen bir uyarı mektubunun ardından korsan dosya paylaşmayı durduracağını söyledi. Fakat bağlantıyı kesme tehdidinin daha etkili olacağı yine aynı araştırmada ortaya çıktı. Eğer İSS'lerinden bağlantılarının kesileceğine dair bir uyarı alırsa korsanı bırakacağını söyleyenlerin oranı %80'lere kadar çıkıyor. Diğer %20'lik kesim ise bu uyarının ardından korsana "daha garanti yöntemlerle" devam edeceğini ifade etti.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

TürkTelekom Vb İSS birfiil sabit yoldukları kazları kaybetmek istemezler. her ne kadar engellemeye çalışsalarda garanti bir çözümü yok. Hele hattın iptal olması asla mümkün değil. Türktelekom % 50 ye yakın müşterisini kaybeder

ne olursa olsun korsan bitirilecek gibi gözükmüyot malesef

Korsan ölmez hehehehe

korsan diyen birkaç milyar insana karşılık yasaklanmasını isteyen bir kaç bin insan ve kalabalık kılkuyruk tayfası...ama hep güçlü olanın borusu öter hep yönetenler kazanır..insanlığa da haaaaaaaaa demek düşer en kibar tabiriyle...

işte anca böyle sözde kalır.

Ne yaparsanız yapın korsanı bitirmek zor. Azaltabilirler ama kökünü bitiremezler.

bizim tt böyle birşey yapmaya kalkarsa aboneliğimi üptal ettiririm herkez de bu yola giderse tt kendi sitesinde link vermeye başlar.

yasaklar sadece yasakların çiğnenmesi için teşvik edici olur. İnsanların bir çok yolu öğrenmesine de aracılık eder. Youtube yasak ama isteyen herkes giriyor. Yani yasakları koyanlar dışında herkes giriyor. Yasakları kendilerine koymuş oluyorlar. Sadece onlar giremiyor. İngiliz frnasız farketmez. yasakları koyanlar kendilerine yasaklıyor. herkes yapmak istediklerini yapıyor.

eh, eğer türkiye'deki tüm servis sağlayıcılar birleşip korsan materyal indiren yapan tüm kullanıcılarına "kesicez internetinizi, akıllı olun" mesajı gönderirlerse ayda değer bir ilerle olabilir tabi.. Geçerli bir kanun çıkacaktaa, hepsi birleşecektee, tam manasıyla tespit edebilecekler dee, üçüncüyse internet kesilecektee.. uzun iş.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir