"Yaşasın korsan indirme!" diyen dev!

Herkes korsan ve torrent'le savaşırken, o korsan indirme rekoru kurmanın mutluluğunu yaşıyor!

  • Cem Şancı
Game of Thrones yayıncısı için korsan önemliymiş

Game of Thrones'u yayınlayan HBO televizyonuna sahip olan Time Warner'ın CEO'su, Game of Thrones hakkında çarpıcı bir açıklama yaptı.

"Dünyada korsan olarak en çok izlenen dizisine sahip olmak, Emmy ödülünden daha değerlidir," diyen Jeff Bewkes, dünyanın neredeyse her ülkesinde, Game of Thrones'un en çok izlenen korsan yayınların başında geldiğinin altını çizdi.

Jeff Bewkes'e göre, korsan olarak izlenen diziler bir reklam değeri oluşturuyor ve örneğin Game of Thrones her ne kadar korsan olarak internet üzerinden çok yoğun olarak izlense de, bu diziyi seyredip beğenenler, HBO'nun diğer dizilerini de seyretmek için kanalın dijital yayınlarına abone oluyorlar. Bu da HBO'nun gelirlerini gün geçtikçe yükseltiyor.

HBO, ABD dışında yaşayan izleyicilerin korsan kanallara yönelmemesi için yeni bri yöntem geliştirmiş. Game of Thrones gibi önemli dizilerin, yabancı ülkelerde, ABD'deki yayınından 24 saat sonra yayına girecek şekilde organize edilmesini sağlamış. Bu sayede seyirciler, sevdikleri dizilerin kendi televizyonlarına gelmesi için aylarca beklemeden, hemen yeni bölümleri izleme şansına kavuşarak, korsan kanallara olan ilgilerini azaltmışlar.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Korsanı Apple hariç aslında herkes kullanıyor. En çok da Microsoft kullandı. İstemem yan cebime koy!... <Cleverman>

İşte bu. Korsanı sonunda anlayan bi şirket çıktı.

Korsan, fahiş fiyat uygulamalarına karşı dengeleyici bir faktör olarak görülmelidir. Korsan olmazsa, fiyatlar alır başını gider. İnsan açgözlülüğünün sonu yoktur... <Cleverman>

saçma sapan bişi....

her zaman korsan iyidir bence.

Akıllı CEO' ların da olduğunu görmek güzel

ama korsan ne zaman istersen ozaman kullan :)))))

internette korsan olarak yayın yapan onilen film seyredilen film siteleri var son zamanda çekilmiş filmlere bakıyorum beleş olmasına rağmen zilemiyorum düşünün birde o çöplere para verdiğimizi!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play