Google'dan büyük Apple var!

Google artık Silikon Vadisi'nin en değerli şirketi değil. Apple'ın zirve atağının ayrıntıları burada

Apple, Google'ı tahtından etti!

Apple, Google'ı tahtından etti!

Ancak Google, yaş itibariyle Apple'a göre oldukça genç bir şirket. Steve Jobs ve adaşı Steve Wozniak tarafından 1976 yılında kurulan Apple'ın yaşı bugün itibariyle 32'yi bulurken, Google ise kurulalı henüz 10 yılı bile geçmiş değil.

Uzmanlara göre Apple'ın başarısı aslında hiç de mucize değil; ürünleri yeniden keşfeden ve rakiplerine göre olabildiğince farklı ürünleri kullanıcılarıyla buluşturan Apple, son ana kadar da pazara sunacağı yeni teknolojileriyle ilgili de ser verip sır vermeyerek gizli kalmayı yeğliyor.

Ancak Apple'ın başarısı her ne kadar bir ekip işi olsa da, özellikle Steve Jobs'un bu büyük şirkete katkıları gerçekten göz ardı edilecek gibi değil. Şirketin kurucusu olan ve aynı zamanda CEO'luğunu yürüten Jobs, her ne kadar görünüm itibariyle cılız olsa da, Apple'ın beyni olduğunu kimse inkar edemiyor.

Sadece bir hafta içerisinde 1 milyon adet iPhone satmayı başaran Apple, tasarımı ve yaratıcılığıyla gönüllerde taht kurarken, Google ise online arama motorlarının lideri olarak öne çıkıyor; ancak Google'ın artık daha yavaş büyüdüğü de bir gerçek.

Geçen yıl hisse değeri 700 Dolara kadar çıkan Google'ın bu yılki değeri düşerek 500 Dolar olurken, şirketin kurucuları Sergey Brin ve Larry Page ise hala dünyanın sayılı milyarderlerinden olmayı sürdürüyor.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

siz böyle iphone nin reklamını yaptıkça millette merak edip alıcı oluyor.
ben bile merak ettim. alsam mı acaba?

Apple, Google kadar işe yarıyor mu ? Hemde o fiyata ?

Apple ipodlar için daha Türkiye ye lisans vermeyen(Turkcell istemişti vermemişti),bir ton paraya ürün satan bir şirket...

acaba microsoftunki kaç????

ben bu işi hiç gerçekçi bulmadım Google hayatımın parçasıyken Apple her zaman buzdolabında duruyor hiçbir işlevselliği yok marka olarak google kadar kullanışlı bir sistemide yok ürünleride bence o kadar iyi değil

apple sırf reklam iphone ürünü iyi pazarlama ve reklam taktiği, google a rakip bence bir 5 sene daha çıkmaz.

apple dan büyük microsoft hepsinden büyük allah var :D

apple kimmiş sunny bile ona 5 takar..yaww

ck1991 bir tek sen biliyon zaten................

Google dan daha büyük olması biraz zor...o bir patlama yakında söner..

google bunun altında kalmaz apple pısman olacak kiminle dans etigini bilmiyor

Eğer Apple firması ürünlerini Türkiye de Euro yerine aynı miktarda Dolar ile satarsa satışlarını bir hayli artırabilir. (Örnek:1000 € yerine 1000 $ gibi)

az kaldı bekleyin bi türk gelicek yıl sonuna kadar

"CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
apple kimmiş sunny bile ona 5 takar..yaww"

Yuh artık!!!... Arkadaşlar bilip bilmeden atmayın ne olur!!!!!!!!!!!!!!.........

bu sidik yarışı değil ki ya bu ne biçim yorumlar
bahsedilen şey ekonomik değerler yani kara odaklı bir ölçüm bu kimin ürünün ne kadar iy olduğu önemli değil Apple ile Google zaten ortak çalışıyorlar bir çok konuda rakip bile sayılmazlar. Neyle neyi kıyaslıyoruz?
Microsoft ve Apple bile sadece işletim sistemi konusunda rakip çünkü Apple kendi bilgisyarlarını ve elektronik eşyalarını üretirken Microsoft (aksesuarlar hariç) ise sadece bir yazılım firmasıdır. Google da online servisler ve online reklam üzerine çalışan bir firma. Bu bunu döver o onu 5000 basar gibi yorumlarla komik duruma düşmeyelim. İşte bir süre için Apple Google'dan daha karlıymış bu kadar basit... beynimizle düşünelim lütfen.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Apple, Google'ı tahtından etti!
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir