Yavaşlayan iPhone'un RAM'i nasıl temizlenir?

iPhone'unuz takılmaya başladığında onu hızlandıracak bu ipucundan haberiniz var mı?

  • Zeynel A. Öztürk
Yavaşlayan iPhone'un RAM'i nasıl temizlenir?

iPhone'unuz ağırlaştıysa veya sorun yaşamaya başladıysanız, onu yeniden başlatmak çoğu zaman sorunları çözebilir. Ancak size bundan daha hızlı yardım edecek bir işlev var.

iPhone, genel olarak RAM yönetiminde başarılı olsa da, RAM içeriğini kendiniz boşaltarak telefonu hızlandırabilirsiniz. Bunun için güç düğmesini basılı tutun ve "kapatmak için kaydırın" yazısının ekrana gelmesini bekleyin. Şimdi ekrana dokunmayın, Home düğmesine basın ve basılı tutun. Birkaç saniye sonra RAM'iniz temizlenecek ve kendinizi giriş ekranınızda bulacaksınız.

Aynı ipucundan iPad ve iPod Touch'ta da faydalanabilirsiniz. Home düğmesine çift dokunduğunuzda son açtığınız uygulamaları yine göreceksiniz. Ancak bu uygulamaları açmak istediğinizde, onları baştan yüklemiş olacaksınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bundan hiç haberim yoktu çok teşekkürler!!!

Bu yöntem sağlıklı değil.Bunu yaptığınızda çalışan tüm uygulamalar aniden kapatılıyor.Normalde bir uygulamayı kapatmak istediğinizde Apple uygulamaya kapanma bildirimi yollar, bildirimi alan uygulama da kaydetmesi gereken veri varsa kaydedip kapanır.Böylece veri kaybı yaşanmaz. Bahsettiğiniz yöntemle tüm uygulamaları kapattım. Sonrasında uygulamaların bazıları hiç bir şekilde açılmadı. Çözüm olarak uygulamayı kaldırıp yeniden kurdum.Yıllardır iOS için yazılım geliştiriyorum, bunu tavsiye etmem.

@01 Aralık 2015 14:51 Android için yazılım geliştiricisi olarak da bu yöntemi tek iOS cihazlar için değil bütün teknolojik cihazlar için tavsiye etmiyoruz. Sisteminiz zarar görebilir, sisteminizde ve uygulamalarınızda veri kaybı yaşamanız olası. Unutmadan bu yöntem ile SpringBoard'ı sürekli yeniden başlatırsınız. Hiç sağlıklı değil.

@01 Aralık 2015 18:32 onune gelen yazilim gelistirucisi olmus. Springboard ne turkce konus mal

Ne yaptin sen chip online.Fanboylar bu haberi görmesi sakın.İphone hec yavaslarmi.İphone yavaslamaz,acikmaz,susamaz,üşümez :)))

ios 6 ya döndüm 4s uçuyor

@01 Aralık 2015 15:42 nasıl dönülüyor?

Ilk defa iphone yavaslama haberi okuom hehehhe apple fanlari gormesin hohohohoho :D

Omo oyos hoç yovoşlomoz. ??!?!?!

@01 Aralık 2015 18:01 boz zoton hozlo doyo olmoyoroz ko. promoyom doyo oloyoroz oyfono. :D

kardeşimde iphone 5 var, bende ise iphone 6s aynı işletim sistemi versiyonları var ve aralarında ki hız farkını neredeyse anlamıyorsun.

kapat aç düzelir (ciddiyim)

olmuyor...uzun süre basılı tutulunca siri devreye giriyor...

Sen de yorum yaz