Yaz saati başlıyor; saatinizi ayarlayın!

Bu gece yaz saati uygulamasına geçiyoruz. Sıkıntı yaşamak istemiyorsanız, bu habere kulak verin!

Yaz saati başlıyor; saatinizi ayarlayın!

Yaz saati uygulaması bu gece (29 Mart - Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece) 03.00'da başlıyor. Saat 03.00'ı gösterdiğinde, saatler 1 saat ileri alınacak.

26 Ekim 2014 tarihinden beri devam eden kış saati uygulaması, bu gece yerini yaz saati uygulamasına bırakıyor. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla hayata geçirilen yaz saati uygulamasının, yine Ekim ayının sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

Bilgisayarlarınız veya internete bağlı akıllı telefonlarınız – akıllı saatleriniz, saat ayarını muhtemelen kendileri yapacak. Ama yine de, ayarın doğru olarak yapılıp yapılmadığını kontrol etmenizi öneriyoruz. Daha önceki yıllarda, yaz – kış saati uygulamaları sırasında, özellikle iPhone'larda alarm sıkıntıları yaşanmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ileri alsınlar ve bidaha geri almasınlar ne gerek var bir ileri bir geri yeter artık

@28 Mar 2015 23:41 Aslında doğru söylüyorsunuz Gelişen teknolojiyle artık insanların güneşe bağımlılığı da bazı yönlerden iyice azaldı. Bu bakış açısıyla en iyisini Venezuella ve Rusya yapıyorlar. İkisi de saaatlerini sadece yarım saat değiştirip sabitleyerek bir sürü masraf ve zaman kaybından kurtuldular.Bu zamanda yaz-kış saati uygulamaları sadece zaman ve para kaybıdır !

bu uygulama gün gelirde iptal edilirse, bilgisayarlar, akıllı saatler otomatik ayar yapmaktan nasıl vaz geçecek?

@29 Mar 2015 10:20 Otomatik ayarları küçük bir kaç işlemle kapatabiliyorsunuz.

Benim Bilgisayarım 1 saat değil 2 saat geri almış...

@29 Mar 2015 19:02 Zaten bir saat ileri değil de geri almışsa o iki saat geri almışa döner. Siz bilgisayarınızın tarih ayarlarını kontol edin.Yanlış tarihte klmış ve güncellenmemiş olmasından kaynaklanabilir.Tabi alternatif olarak bios piliniz de de sorun olabilir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost