Bu seneki yaz saati uygulamasına dikkat!

Microsoft, ertelenen yaz saati uygulaması hakkında uyarıda bulundu! İşte yapılması gerekenler...

Microsoft'un çözüm önerileri

Microsoft'un çözüm önerileri

Çözüm önerileri

Öneriler içinde geçen tüm saatler Türkiye yerel saatidir, [GMT 2].

1. Değişiklik yapılmaması

Bilgisayarınız zaman kritik bir işlem yapmıyorsa, muhasebe sistemleri, sağlık destek sistemleri, finansal operasyonel sistemler, finansal raporlama sistemleri vb uygulamaları ya da saat bilgisinin kritik olduğu Outlook gibi uygulamaları bilgisayarınızda kullanmıyorsanız hiçbir şey yapmamayı tercih edebilirsiniz. Bu durumda 27 Mart 2011 03:00'den 28 Mart 2011 03:00'e kadar bilgisayarınızın saati güncel saatten 1 saat ilerisini gösterir. 28 Mart 2011 03:00'den itibaren doğru saati göstermeye başlar.

2. Zaman dilimi düzeltme

Aşağıda tariflenmiş adımları uygulayarak bilgisayarınızın zaman dilimini değiştirmeniz mümkündür. Bu düzeltme işlemini 27 Mart 2011 03:00'den önce bir kere yapmanız daha sonra 28 Mart 2011 03:00'den sonra yapmış olduğunuz değişiklikleri geri almanız gerekecektir.

Microsoft, Windows İşletim Sisteminin saatinin el ile ayarlanmasını hiçbir şekilde tavsiye etmemektedir. Bu şekilde yapılan bir ayarlama, teknik destek ekipleri tarafından desteklenemez hale gelmesine neden olmaktadır.

Zaman dilimini değiştirmek için aşağıdaki basamakları takip ediniz:

- Görev çubuğunuzun sağ alt kısmında yer alan tarih ve saatin üzerine tıklayınız ve Tarih ve saat ayarlarını değiştir'i seçiniz.

- Açılan pencerede Saat dilimini değiştir'i seçiniz.

- Açılan pencerede UTC 02:00 Kahire'yi seçiniz.

- Bu değişikliklerden sonra bilgisayarınız doğru saati göstermeye başlayacaktır. Ancak yukarıdaki işlemleri 28 Mart 2011 Pazartesi 03:00'den sonra geri alarak bilgisayarlarınızın ülkemizin saat dilimine göre ayarlanması gerekmektedir. Bu işlemi aşağıdaki adımlar ile gerçekleştirebilirsiniz.

- Görev çubuğunuzun sağ alt kısmında yer alan tarih ve saatin üzerine tıklayınız ve Tarih ve saat ayarlarını değiştir'i seçiniz.

- Açılan pencerede Saat dilimini değiştir'i seçiniz.

- Açılan pencerede UTC 02:00 Atina, Bükreş, İstanbul'u seçiniz.

3. Bu konu için özel geliştirilen güncelleme ile düzeltme

Microsoft, bu yasal düzenlemenin Windows istemci ve sunucu işletim sistemlerine yansıtılabilmesi için 25.03.2011 akşam saatlerinde bir güncelleme çıkartacaktır. Bu güncelleme hazır olduğunda http://support.microsoft.com/kb/2523087 adresinden indirilerek ve aynı adresteki adımlar takip edilerek kurulabilir. Bu güncelleme, Windows'un otomatik yüklenen güncellemeleri arasına girmeyecektir, Windows Update hizmeti ya da Windows Server Update Services (WSUS) hizmeti bu güncellemeyi otomatik yapmayacaktır.

Önemli Not: Kurumsal müşterilerin 2. ve 3. maddelerdeki işlemleri önce test ortamlarında uygulayarak, kurumları için gerekli tüm denemeleri yaptıktan sonra canlı ortamlarına uygulamaları öneriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ya bir günden bişi olmaz

Herkes gibi vakti zamaninda bizde gecsen gokkusaginin altindan ne gerek var entel dantel isler yapmaya ?
Simdi cok onemli birsey mi yapildi, bu adim ile yoksa abesle istigal midir ?
Binlerce database ve server ve bilgisayari olan firmalar bankalar ne yapacaklar simdi havadan dert

microsoft bitarafı ile bayağı bi gülmüştür.
zamanın behrinde yine böyle yaz saati uyglaması haftası öys sınavına girmiştik. ozaman kimse geç kalmasın diye sınav saatii 1 saat ileri almışlardı ve olay çözülmüştü, aklı işinde sınavında olan için 10 saat ileri alsan ne yazar. her neyse, saçma ve son derece salakça bir uygulama. icat eden ve uygulayan arkadaşları gerçekten kutluyorum!

nasıl bir iştir anlamadım. eğer saatin ileri alındığını farketmeyip sınava giremeyecek birisi, zaten hiç üniversiteye gireceğim diye uğraşmasın. yoksa onlar da gelecekte şimdikilerin yaptıklarını yaparlar, dünya ile birlikte adım atılacak konularda hareket etmeye, dünyaya karşı gelinecek yerde de önden gitmeye kalkışabilirler.

aptallardan devlet adamı yaparsan, sınav saatini ileri almak yerine daha zor ve uzun olan işlerle düzeni bozarlar, yazık tonlarca okul okumuşlar ama hala beyin sahibi olamamışlar.

ya şimdi hava daha erken mi kararack geç mi

Ne de meraklısınız bankaların datasına bilmem nesine 1.7 milyon öğrenci sınava girecek aranızda o heyecanı yaşayan olmadımı gençler sorun yaşamasın rahat rahat sınavını yapsınlar diye böyle bir uygulama yapılıyor siz gelmiş microsoftta bankada. diyorsunuz banane bankadan microsoftan.

istanbulda bitarafımız donrak okula giderken tatil etmeyenlerden ne beklersin

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir