Yaz sıcağında teknoloji ile serinleyin

Yaz sıcağına çözüm: Su soğutmalı PC'lerden sonra, şimdi de sıra su soğutmalı t-shirt'lere geldi.

Yaz sıcağında teknoloji ile serinleyin

Yaz güneşinin altında direksiyon sallıyorsunuz ve otomobilinizde klima yok... Olsa bile, "benzin fiyatlarıyla meşhur" ülkemizde klimanızı çalıştırmaya çekiniyorsunuz. işte size çözüm, su soğutmalı t-shirt, yani "Cool shirt" sıcaktan kurtulmanızı sağlayacak.

Eğer daha önce su soğutma sistemini kullanan bir PC gördüyseniz, bu t-shirt'ün altında yatan mantığa da yabancı değilsiniz demektir. Cool Shirt üzerine yerleştirilen su kanallarından geçen soğuk su, t-shirt'ü giyenleri serinletiyor. Soğuk su ise, aracınıza yerleştireceğiniz bir soğuk su tankından geliyor. Suyun kanallar içinde dolaşması için, bu kanalların ucundaki bağlantıları, tank ve t-shirt arasındaki küçük pompaya takmanız yeterli.

İngiliz Shafer Enterprises firması tarafından geliştirilen Cool Shirt, aslında otomobil yarışçıları düşünülerek tasarlanmış. Ancak bu ilginç t-shirt'ün İstanbul trafiğinde de çok işe yarayacağı kesin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Biz de arkadaşla bunun fanlısını düşünüyorduk... :D.... geç kalmışız

güzel bir icat türkiyede şartlarında bulmak almak ve her yerde giymek biraz zor olabilir...

Yaa Projemi Çalmışlar Bunu Ben Yapıcaktım.
Ama Benimki Daha Avantajlı. Çünkü:
Soğuk Su Ünitesini Bunlar Yannış Tasarlamışlar. Benimkinde PlayBack Çantası Gibi Bir Çantada Taşıyıp Her Yerde Kullanabiliryorsun. Hatta Çanta Ağırlığı 1,5Kg'mı Geçmiyor. Heralde Ben Acele Edip Patentini Alırsam Yetişirim. İngilizler Arabada Tasarlamış. :D :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir