Yazdıkça ağaca dönüşen defter

Özel kağıt ormanlarından temin edilen bu defter yazdıkça ağaca dönüşüyor.

Yazdıkça ağaca dönüşen defter

Acar Group, özel kâğıt ormanlarından temin ettiği hammadde ile ürettiği Note ECO defterlerle sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor. Note ECO defterlerin üretim sürecinde hiçbir kimyasal madde kullanılmıyor. Tamamen ekolojik olan defter ve ajandalar hem daha sağlıklı hem de çevreye duyarlı.

Markalar, sürdürülebilirlik anlayışına katkı sağlamak için yenilenebilir enerji ve hammadde kullanımına eskisinden daha çok özen gösteriyor. Matbaa sanayinde faaliyet gösteren Acar Group da bu alanda önemli işlere imza atıyor. Acar Group'un bu anlayışla ürettiği Note ECO defterler, kullanılan her ağacın yerine yeni bir fidan dikilen özel ormanlardaki hammaddelerden ve bitki özlü mürekkeplerden meydana geliyor. Ayrıca kullanım ömrü dolduktan sonra tamamen geri dönüştürülebiliyor. Hiçbir kimyasal maddenin kullanılmadığı Note ECO'yu üreten Acar Group'un amacı ekolojik dengeyi bozmamak ve doğadan aldığı zenginliği doğaya geri vermek.

Geri dönüşümlü özel deri üzerine işlenebilen baskı tekniği ile farklı modellerde kullanabileceğiniz Note ECO ajandaları, ofiste, okulda, sokakta, vapurda kısacası her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Özel kapak kesimleriyle ve canlı modelleriyle dikkat çeken Note ECO ajandalar içerisinde ayrıca tohum kart da bulunuyor. Çeşitli kır çiçekleri ve mavi ladin ağacı tohumlarını barındıran ekilebilir kartlar çevre dostu. 

Çevre dostu, FSC Sertifikalı, doğaya zarar vermeyen bitkisel bazlı mürekkeplerin kullanıldığı Note ECO defter ve ajanda koleksiyonu, özel tasarımı ile kurumsal hediyeliklerde çevreci yanıyla ön plana çıkıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bitki özlü mürekkep :D kimyasalla yapmayıp bitkiyi koparıp öldürerek yapınca doğaya yararlı mı olmuş olunuyor? Ne yaparsak yapalım doğaya zarar veriyoruz. Bizim de doğamız bu :)

@31 Temmuz 2016 00:54 bitki özlü olmayan mürekkeb katkısında kurşun gibi değişik türevli insan ve diğer hayatına zararlı maddeler içermektedir. doğadan aldığımızı yerine koymaya çalışırsak sıkıntı olmaz... çok düşünüyorsan doğayı bu yorumu yazdığın pc'yi elektriği interneti kullanma hatta doğaya zarar vermeyeyim diye yeme içme...

kimyasal maddeler ile üretilenlerden daha yararlı en azından....

@31 Temmuz 2016 00:54 sen meyveleri koparıp yemiyor musun? Zarar verme meyveleri yeme hatta ette yeme hayvana zarar vermiş oluyorsun.

Bu tür katkılar, yaşanabilir dünya geleceğini korumada akıllı ve destekçi adımlar oluyor...

Sen de yorum yaz