Yazılım devi, tablet işine giriyor!

Biz onu hep yazılımlarıyla tanıdık... Ama o yazılım devi, şimdi kendi tabletini yapıyor!

Yazılım devi, tablet işine giriyor!
Şimdiden tasarımlara ortak oluyor

Teknoloji dünyasında birçok marka zamanla farklı kulvarlarda yarışmaya başlıyorlar. Fakat çok azı yazılımdan donanıma geçmeyi hedefliyor.

Uzun yıllardır uygulama olarak, başta akıllı telefonlar olmak üzere, birçok Android ve iOS işletim sistemi sahibinin severek kullandığı Evernote uygulamasının mimarları, önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Firmanın CEO'su Phil Libin'nin IDG'ye verdiği yeni bir röportajda, Evernote'un donanım sektörüne de adım atacağı resmen açıklanmış oldu. Başlangıçta parça bazlı donanımdan uzak duracaklarını dile getiren Libin, konu hakkında şöyle konuştu; "Şimdilik herhangi bir üretimde bulunmuyoruz. İlk etapta daha çok ürünlerin tasarımları üzerinde çalışmaya karar verdik."

Pek tabi bu röportaj, Evernote'un eninde sonunda parça üretimine başlayacağının da beyanı olmuş durumda. Libin'nin söylediklerine göre üç ile beş yıl arasında bambaşka bir Evernote firması ile karşı karşıya kalacağız.

Firma, 2013 yılının ilk günlerinde Moleskin ile anlamış ve ilk "Smart Notebook" işine soyunmuştu. Şimdiden deneyim kazanan Evernote'un önümüzdeki yıllarda kendi markası adı altında tablet üretmesi ise kuvvetle muhtemel.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

piyasaya diger oyunculardan gec giriyorlar hem avantajli hem de dezavantajli durumda sayilirlar. benim tablet konusunda nacizane önerilerim var kendilerine 1-pili uzun süre sarj etmeden dayansin arka yüzey pilin bitmesini geciktirecek günes paneli ile kapli olsun 2-kalemi cok etkin kullanilabilsin, kagida yazar gibi rahat olsun, kitap okurken sayfalara not düsmek eziyete dönüsmesin,her türlü veri girisi kalemlede yapilabilsin o kadar rahat olsun ki klavye aklimiza bile gelmesin 3-radyosu olsun 4-günümüz tablet teknolojisini icersin 5-cercevesi ince olsun mümkünse hic olmasin 6-kitap ve tablet modu olsun, kitap modunda e-ink'e dönüsüp gözü yormasin 7-sesli komutla kullanilabilsin

@19 Nis 2013 18:53 kesin yaparlar :)

Evernote yazilim devi? Ilginc.

Ziyaretçi Dün 21:54 bu saatten sonra pili 8000 maH kullanmislar boyutu 11 inch olmus islemci 13 cekirdekli olmus ram 4 kanalli olmus takip edecek degilim :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir