Yeni ama o kadar da değil!

Microsoft'un "Yeni Xbox" açıklamasının altından çıkan şey, çok da yeni bir Xbox değilmiş...

  • Ertuğrul Süngü
Yeni ama o kadar da değil!
MS ser veriyor, sır vermiyor

Bu hafta başlarından beri teknoloji ve oyun dünyasını sallamaya yeten yeni Xbox hakkındaki dedikodular giderek artıyor.

Microsoft Windows Live'ın genel müdürü koltuğunda oturan Brian Hall, bir internet sitesi ile yaptığı konuşma esnasında, "yeni Xbox"ın da yakın gelecekte Microsoft tarafından piyasaya sürülecek teknolojik cihazlar arasında olduğunu dile getirdi.

Tüm bunların gerçek olup olmadığı tartışılıyorken bir anda ortaya çıkan "Xbox SDK kit" (Yazılım geliştirme aracı.) konunun ne derece ciddi olduğunu ortaya koydu. Hall tarafından dile getirilen yeni ürünler kısmıysa Microsoft tarafından yayınlanan bir açıklama ile yeniden şekillendi. Aynı internet sitesine Microsoft tarafından verilen açıklama şu şekildeydi; "Brian'nın, sitenizle yaptığı söyleşide değindiği "yeni ürünler" kategorisine sonbahar aylarında piyasaya çıkarmaya hazırlandığımız ürünlerimizin hepsi giriyor. Windows 8, Office, Windows Phone ve tabii ki de Xbox'ın sonbahar aylarında kavuşacağı son güncelleme yeni ürünlerimizi oluşturuyor."

Kısacası yeni Xbox'ın altından yeni nesil Xbox değil, yeni Xbox 360 güncellemesi çıktı. Ama bu yıl olmasa bile, önümüzdeki yıl içerisinde yeni neslin gelmesi kimse için sürpriz olmayacaktır...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

xbox 420'yi merakla bekliyoruz (:

ilginç bir durum

ne 420 si mağarada mı yaşıyosun sen xbox 720 yeni cıkacak olanın ismi.

bende xbox 1440 bekliyorum :)

Sen de yorum yaz