Google IO 2014'ten beklediğimiz 10 yenilik!

Google'ın Haziran'da yapılacak geliştirici konferansında ortaya neler çıkacak? Araştırdık...

Google Glass, Chromecast ve CarPlay'e rakip

Google Glass, Chromecast ve CarPlay'e rakip

4. Daha çok Google Glass

Etkinlikte Google'ın açık Glass API'sının bir demoyla beraber duyurulmasını bekliyoruz. Etkinlikte tüketicilere yönelik Google Glass'ın bir ön izleme sürümü de gösterilebilir. Etkinlik biletlerinin fiyatlarına baktığımızda, katılımcılara ücretsiz birer Explorer Edition dağıtılması ihtimal dışında görünmüyor.

5. Chromecast yenilikleri

Google'ın Chromecast satışları iyi olabilir, ancak HDMI çubuğunun hala daha fazla uygulamaya ihtiyacı var. Firmanın Apple TV, Roku 3, Roku Streaming Stick ve yeni Amazon Fire TV'yi yakalamak için yapması gereken çok şey var.

Ancak bu durum, Google IO'da değişebilir. Etkinlikte yeni uygulamaların, hava durumu ve fotoğraflarla kişiselleştirilmiş bir ana ekranın ortaya çıkmasını bekliyoruz. Chromecast'in Android cihazlarla neden mirroring yapamadığı da merak konusu - Chromecast'in Google IO'da gerçek bir AirPlay rakibine dönüşeceğinden umutluyuz.

6. Apple CarPlay'e rakip gelebilir mi?

Google, Apple'ın iWatch'una Android Wear ile sağlam bir tokat atmış olabilir, ancak araç içi teknolojilerde her nedense durum tam aksi. Apple, iki ay önce tanıttığı iOS tabanlı bilgi-eğlence sistemi CarPlay ile keyif sürüyor; peki ya "Android in the Car" nerede kaldı?

Google'ın otomobil içi sisteminin 2014'te tanıtılması bekleniyordu. Bu tanıtım, pekala Haziran'daki Google IO'da gerçekleşebilir. Aslında Google'ın rakibini yakalaması için çok şey yapmasına da gerek yok; "bizim Google Maps'imiz var" demesi yeterli olacak. Google'ın otomobil içi sistemi, hem Android, hem de iOS'lu cihazları destekleyerek, sadece iOS'u destekleyen Apple CarPlay'e fark da atabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Google'nin Android geliştirmeden önce yazılımı sağladığı firmalara bir çeki düzen vermesi gerekiyor. Millet sistem demode olmadan güncellemesini alamıyor. Cihaz ve firma ayrımı olmadan sistem güncellemenin önü açılmalı.

@abdeg33 O dediğiniz Android'in yapısına aykırı. Android açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Markalar Androd'i (Samsung, HTC, Sony ve Android kullanan tüm markalar) kendi yazılım parçalarını ve arayüzünü kullanarak modifiye eder. Bunun için Touchwiz, Sense gibi arayüzler ortaya çıkmıştır. Güncellemeyi markalar verir, güncelleme süresi markanın yazılımı hazırladığı zamana bağlıdır. Yani sonuç olarak Google'ın yapacak bir şeyi yok o sadece ana malzemeyi hazırlıyor.

@abdeg33 HTC ve Sony gibi firmalar ellerinden geleni yapıyor millet Custom ROM falan yükleyemesin diye. Kesinlikle birşey yapılması gerek bu konuda.

@abdeg33 Google ile ne alakası var güncellemelerin be kardeşim, sen güncellemeleri çok geç alıyorsan bu firmanı acizliğidir

Saçmalıyor bazen google.

Her gecen gun hayranligim artiyor, google da calisma istegim de ayni sekilde. Gelecek google in elinde olacak..

Android 5.0 Leblebi'yi bekliyoruz.

@03 May 2014 11:23 sen bekle adamlar yapsın türklerr.. yabancılar sizi çok seviyor :D

Project Ara kesinlikle buradaki en merak edilen şey en azından benim açımdan herkes toplama pc gibi kendi telefonunu toplayacak telefon dünyasında çok sey değişir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir