Google IO 2014'ten beklediğimiz 10 yenilik!

Google'ın Haziran'da yapılacak geliştirici konferansında ortaya neler çıkacak? Araştırdık...

Nexus 10 ve Chromebook Pixel 2 güncellemeleri

Nexus 10 ve Chromebook Pixel 2 güncellemeleri

2. Nexus 10 ve Chromebook Pixel 2 güncellemeleri

Google, Android güncellemelerini genellikle yeni donanımlarla beraber tanıtıyor. Aslında firmanın yapması gereken tam da bu, çünkü 9.7 inç'lik iPad Air ile rekabet edecek yeni bir tablete ihtiyacı var. Bu işin altından bir Nexus 10 2014 kalkabilir. Ama bu tabletin Samsung'tan geleceğine kesin gözle bakmayın.

Samsung, Galaxy Tab 10.1 ile kendi 10 inç'lik tabletlerini üretmekle meşgul. Daha önce Nexus donanımı üreten LG ise bu işin altından kolayca kalkabilir. Asus'un Nexus 7'nin yerine geçecek bir Nexus 8 üzerinde çalışıyor olma ihtimali de var.

Şu anki Chromebook Pixel'in özellikleri güçlü ancak fiyatının düşmesi şart. Bu beklenti IO etkinliğinde gerçeğe dönüşebilir. Google Play mağazasında Chromebook Pixel stokunun tükenmiş olması, belki de yeni Chromebook Pixel 2 hakkında bizlere bir ipucu veriyor.

3. Google saatinin zamanı geldi

Etkinlikte Google'ın Android Wear platformunu kullanan yeni saatlerin tanıtılmasını bekleyebiliriz. Ancak Google'ın kendi ürettiği bir saat için bizce biraz etken. Bunun yerine kare şekilli LG G Watch veya modaya daha uygun, yuvarlak Moto 360, Google IO'da tanıtılacak ilk akıllı saatler arasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Google'nin Android geliştirmeden önce yazılımı sağladığı firmalara bir çeki düzen vermesi gerekiyor. Millet sistem demode olmadan güncellemesini alamıyor. Cihaz ve firma ayrımı olmadan sistem güncellemenin önü açılmalı.

@abdeg33 O dediğiniz Android'in yapısına aykırı. Android açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Markalar Androd'i (Samsung, HTC, Sony ve Android kullanan tüm markalar) kendi yazılım parçalarını ve arayüzünü kullanarak modifiye eder. Bunun için Touchwiz, Sense gibi arayüzler ortaya çıkmıştır. Güncellemeyi markalar verir, güncelleme süresi markanın yazılımı hazırladığı zamana bağlıdır. Yani sonuç olarak Google'ın yapacak bir şeyi yok o sadece ana malzemeyi hazırlıyor.

@abdeg33 HTC ve Sony gibi firmalar ellerinden geleni yapıyor millet Custom ROM falan yükleyemesin diye. Kesinlikle birşey yapılması gerek bu konuda.

@abdeg33 Google ile ne alakası var güncellemelerin be kardeşim, sen güncellemeleri çok geç alıyorsan bu firmanı acizliğidir

Saçmalıyor bazen google.

Her gecen gun hayranligim artiyor, google da calisma istegim de ayni sekilde. Gelecek google in elinde olacak..

Android 5.0 Leblebi'yi bekliyoruz.

@03 May 2014 11:23 sen bekle adamlar yapsın türklerr.. yabancılar sizi çok seviyor :D

Project Ara kesinlikle buradaki en merak edilen şey en azından benim açımdan herkes toplama pc gibi kendi telefonunu toplayacak telefon dünyasında çok sey değişir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir