Google IO 2014'ten beklediğimiz 10 yenilik!

Google'ın Haziran'da yapılacak geliştirici konferansında ortaya neler çıkacak? Araştırdık...

  • Zeynel A. Öztürk

Project Ara hakkında yeni bilgiler ve fazlası

Project Ara hakkında yeni bilgiler ve fazlası

9. Project Ara hakkında yeni bilgiler

Project Ara, toplama bilgisayar mantığını telefonlara taşıyarak, telefonumuzun parçalarını bizim seçmemize ve yükseltmemize izin verecek. Project Ara, belki çok ince bir telefonla karşımıza çıkmayacak ancak paradan tasarruf etmemizi sağlayacak. Bunun yanında cep telefonu atıklarını da azaltabilecek.

Project Ara, sadece telefonlarla kısıtlı kalmayabilir: Kişiselleştirilebilir tabletler, akıllı saatler ve laptoplar, masaüstü PC toplama tutkunlarını memnun edecek biçimlerde ortaya çıkabilirler.

10. Ve elbette fiber

Google'ın "100 kat daha hızlı" olarak tanıttığı fiber ağı, şu an ABD'de sadece üç şehirle sınırlı. Ancak firma, IO konferansında fiber ağını tüm ABD'ye açtığını duyurabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Google'nin Android geliştirmeden önce yazılımı sağladığı firmalara bir çeki düzen vermesi gerekiyor. Millet sistem demode olmadan güncellemesini alamıyor. Cihaz ve firma ayrımı olmadan sistem güncellemenin önü açılmalı.

@abdeg33 O dediğiniz Android'in yapısına aykırı. Android açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Markalar Androd'i (Samsung, HTC, Sony ve Android kullanan tüm markalar) kendi yazılım parçalarını ve arayüzünü kullanarak modifiye eder. Bunun için Touchwiz, Sense gibi arayüzler ortaya çıkmıştır. Güncellemeyi markalar verir, güncelleme süresi markanın yazılımı hazırladığı zamana bağlıdır. Yani sonuç olarak Google'ın yapacak bir şeyi yok o sadece ana malzemeyi hazırlıyor.

@abdeg33 HTC ve Sony gibi firmalar ellerinden geleni yapıyor millet Custom ROM falan yükleyemesin diye. Kesinlikle birşey yapılması gerek bu konuda.

@abdeg33 Google ile ne alakası var güncellemelerin be kardeşim, sen güncellemeleri çok geç alıyorsan bu firmanı acizliğidir

Saçmalıyor bazen google.

Her gecen gun hayranligim artiyor, google da calisma istegim de ayni sekilde. Gelecek google in elinde olacak..

Android 5.0 Leblebi'yi bekliyoruz.

@03 May 2014 11:23 sen bekle adamlar yapsın türklerr.. yabancılar sizi çok seviyor :D

Project Ara kesinlikle buradaki en merak edilen şey en azından benim açımdan herkes toplama pc gibi kendi telefonunu toplayacak telefon dünyasında çok sey değişir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir