Yeni Assassin's Creed: Unity yolda!

Assassin's Creed serisinin sıradaki oyunu Unity hakkında detaylar ve ilk video... İçeride...

  • Ertuğrul Süngü
Oynat Yeni Assassin's Creed: Unity yolda! Fransız Devrimi'ne Assassin's Creed damgası: İşte Assassin's Creed: Unity'den ilk video...
Dönem olarak devrim Fransa'sı seçilmiş...

Son yılların belki de en çok hayranı olan serisi Assassin's Creed, bir süredir yeni oyunu ile uğraşıyordu. Blag Flag'ın çıkışından hemen önce, yapımcılar tarafından dile getirilen bir sonraki oyun olma niteliğindeki yapımın üzerindeki esrar perdesiyse, yavaş yavaş kalkıyor.

Kudüs'ten başlayan maceramız, her yeni oyunla farklı bir zaman dilimine ve farklı bir karaktere odaklanmıştı. Her seferinde günümüz tarihine biraz daha yaklaşan seri, artık birbirine daha yakın zaman dilimleri içerisinde senaryolar yaratmakta... Assassin's Creed: Unity'nin en çok merak edilen parçalarından olan "dönem" kısmıysa sonunda belli oldu! Yeni oyun devrim Fransa'sında geçecek! Tarihin en önemli dönemlerinden birisi olan 18. yüzyıl'ın yaşadığı ve bize aktardığı belki de en büyük olaylardan birisi; Fransız Devrimi'ne şahitlik edeceğimiz yapımda, monarşinin sahip olduğu ayrıcalıkları ve diğer insan sınıfını hor gördüğü bir rejimin yok oluşuna tanıklık edeceğiz.

Monarşi haricindeki insanların resmen uyanışının bir resmi olan dönem içerisinde, laiklik, bilim, kişisel hak ve özgürlükler hakkında kuvvetli bir Assassin's Creed oyunu üretileceği iddia ediliyor. Yukarıdaki, yayınlanan ilk video da bunu ispatlıyor. Bakalım bizim bu mecradaki etkileşimlerimiz nasıl olacak ve daha da önemlisi, ne gibi tarihi figürlerle karşılaşacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

18.yyda fransadaki yönetim =21.yy turkiye

@25 Mar 2014 07:13 beğenmiyorsan çekip gidebilirsin kimse seni zorla tutmuyor

@25 Mar 2014 07:13 çok doğru bir tespit. tebrikler...

@25 Mar 2014 11:01 amaç çekip gitmek olsaydı ortada vatan olmazdı yönetime karşı direniş devirene kadar

blag flag :D

Blag flag ne chip

bu ne pistol boyundan büyük :)

beğenmiosan oynama

Sen de yorum yaz