Yeni bir arama hizmeti başlıyor!

500.000.000 Soruya cevap vermek de yetmedi! Bu internet aracı şimdi daha fazlasının peşinde!

  • Ali Güngör

Google arama pazarının hakimi olsa da Bing ve Yahoo gibi arama motorları rekabeti elden bırakmıyor.

Arada adı çok fazla anılmasa da Ask.com gibi alternatifler olduğunu da unutmamak gerekiyor. Ask.com soru cevaplama üzerine odaklanmış bir internet sitesi. Şimdi yeni bir beta internet sitesi ile daha önce de Wolfram Alpha gibi arama motorlarının amaçlarına benzer bir hedefe ağırlık veriyor.

Wolfram Alpha gibi motorlardan bir diğer farkı da insan katkısına da büyük yer ve önem vermesi, soruların kullanıcılar tarafından da cevaplanması. 500 milyon soruya cevap barındıran site pek de ufak sayılmaz. Örneğin iki ünlü arasındaki yaş farkı kafanıza takıldığında bunu Google'da aramak yerine Ask.com'un yeni sitesinden hızla cevap almanız hedefleniyor. Kullanıcıların internet sayfaları arasında gezmeden direkt cevaplara ulaşması amacı, Ask.com'u ayakta tutuyor ve farklı kılıyor; yeni hizmet de bunu çok daha iyi bir şekilde başarmak için tasarlanmış.

Bu yeni sitenin başarısını zaman gösterecek, bu esnada beta test için Ask.com/invite adresinden siz de bir davetiye isteyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

tasarim dandik olmus.

ask.com'un toolbar i zararli yazilimdir

Google yok iken Ask vardı. Ama Google daha başarılı Ask'tan.

hem toolbar hem de kendisi zararlı.yüklediğim programların hemen sonrasında başlangıç sayfamın ask.com olarak değişmesinden bıktım artık bitsin bu çile !

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play