Yeni bir cep devi mi doğuyor?

Samsung, HTC gibi dev markalara, yepyeni bir marka daha ekleniyor. Hem de bakın, kimden geliyor...

Kazam: Yeni bir cep deği doğuyor!

HTC'den ayrılan iki üst düzey yönetici yepyeni bir akıllı telefon markası üzerinde çalıştıklarını açıkladılar.

Geçtiğimiz günlerde HTC'nin epey zor zamanlar geçirdiğini söylesek hata yapmış olmayız. Firma geçtiğimiz ay karlılığında yüzde 98, gelirlerinde ise yüzde 50 düşüş yaşadı ve bu sorunlar üst düzey yönetimden birkaç kişinin ayrılmasına neden oldu. Bu ayrılık furyasında adı geçen HTC eski satış müdürü Michael Coombes ve İngiltere - İrlanda pazarlama müdürü James Atkins geçtiğimiz gün yaptıkları açıklamada akıllı telefon pazarına yeni bir ürün sunmak için kollarını sıvadıklarını açıkladılar.

Londra merkezli Kazam firması, yetkililerin yaptığı açıklamaya göre "mobil dünyada kendini hemen belli eden yeni bir marka" olarak geliyor. Ürünleri hakkında herhangi bir detay vermemiş olsalar da yıl sonuna doğru Avrupa pazarında her yerde olacaklarını söylüyorlar.

Kazam'ın yöneticisi konumunda olan Coombes firmanın dinamik yapısının ve yerel pazarlara özel olarak eğilecek olmasının günümüzün tüketicisinin gözünde ürünlerin değerini artıracağının altını çiziyor. Pazarlama müdürü Atkins ise günümüzde mobil pazardaki statükoyu kırmak ve hem etkileyici bir tasarım hem de ileri teknolojiyi kullanıp bunları mükemmel bir servis ağıyla bütünleştirmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

Oldukça iddialı söylemlerle ortaya çıktıklarını belirtmeden geçmeyelim. Ancak firmanın telefonlarını hangi işletim sistemini kullanarak üreteceklerini bile belirtmemiş olması kafamızda soru işaretleri de oluşturmadı değil... Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

isim yok bi kere kazam nedir ya..

android kullanmasınlarda ne kullanırlarsa kullansınlar lütfen...android bezdirdi artık

@20 Haz 2013 13:27 Teknoloji devleri Android kullanıyorsa, senin gibi sazanlara susmak düşer

ben bu HTC apple nokia gibi markaları anlıyamıyorum birde samsungu akıllı telefon kullanıcıları size ne istediğini nasıl modelleri istediği konusunda inanılmaz veri akışı yapıyorlar ama siz onları görmekten ise cırtlıyorsunuz he sony yokmu sony hocam on üzerinde 7 özellikli bir cep yapıyorsun ama ekranın yarısını abuk subuk dolduruyorsun yapmayın kardeşim samsunga gelince muhteşem cihaz yapmışsın (S4) ama gel gelelim kasa cırt kasada on numara olsa ki bir yığın örnek sunuldu sizede bizim istediğimiz şekilde yapsanız belkide bir ayda 150 milyon satıcaksınız ama basmıyor kafanız sanırım....al brini vur ötekine en kısa zamanda uyanmanız dileği ile ve son söz şu patent olayları olmasa vede kullanıcıların fikirleride adam akıllı kaile alınsa şuanda uzayda geziyor olurduk bence saygılar...

KAZAM'ız mübarek olsun :D

Android cok yasa

paris merkezli giyim markası gibi olmuş la ne telefonu olur bundan

saçma sapan politikalarla telefon yapmazlarsa tutar. Ama gidip 85 tane model çıkarıp, onda bu var bunda bu yok politikası güderlerse diğerleri gibi daha başlamadan biter benim gözümde. Bıktım şu telefon özelliklerini kırpmalarından. Bu kadar model çıkaracağına adam gibi 3-5 model çıkar ama tüm özellikler olsun. iyi telefon hep en büyüğü ve en pahalısı olmak zorundamı?!

ubuntu touch denenebilir. Android sıktı artık çok garip eksiklikleri var. Ubuntu işletim sistemleri dünyasında çok daha eski ve bence hoş bir tarzı var.

mal gibi telefon yaparlarsa olacağı bu okur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir