iPhone ve iPad'e yeni başlayanlara bilgiler!

İlk defa iOS'lu bie iPhone ya da iPad'e sahip oldunuz... İşte başlamadan önce bilmeniz gerekenler!

Ayarlar uygulamasını tanıyın

Ayarlar uygulamasını tanıyın

Ayarlar uygulamasını tanıyın

Yeni iOS kullanıcılarının en iyi tanımaları gereken yerlerden bir tanesi, Ayarlar uygulaması. Duvar kağıdını değiştirmek, zil tonunu ayarlamak ve fabrika ayarlarına dönmek gibi birçok gelişmiş ayara bu sayfadan ulaşıyorsunuz.

Fotoğraf gönderme

Fotoğraflarınızı paylaşmak istediğinizde aşağıdaki adımları takip edin;

1. Fotoğraflar uygulamasını açın.

2. Albümler'e, ardından Film Rulosu'na dokunun.

3. Paylaşacağınız fotoğrafı bulun ve paylaş düğmesine dokunun (üzerine yukarı ok bulunan bir kutu simgesi).

4. Paylaşmak istediğiniz başka fotoğraflar varsa onları da seçin; ardından Mesaj, E-posta, iCloud, Twitter seçeneklerinden birine dokunun ve fotoğrafı gönderin.

App Store'dan uygulama indirme

iOS cihazınıza App Store'dan birçok bedava veya uygun fiyatlı uygulama yükleyebilirsiniz. En çok indirilen uygulamaları, seçilmiş uygulamaları ve farklı kategorileri, sekmelere dokunarak dolaşabilirsiniz. Ücretsiz bir uygulamayı yüklemek için "Ücretsiz" düğmesine, ücretli uygulamalarda uygulamanın ücretine dokunmanız ve parolanızı girmeniz yeterli.

Uygulama cihazınıza indirilip kurulacak ve simgesi giriş ekranınıza görünecektir. Önceki satın almalarınıza iPhone'da Güncellemeler > Satın almalar altından, iPad'de ise Satın almalar altından ulaşabilirsiniz.

iPhone'umu / iPad'imi bul

iPhone'umu bul, Apple'ın kayıp ve çalıntı cihazları bulma hizmeti. Bu işlevi etkinleştirdiğinizden emin olmak için Ayarlar > iCloud > iPhone'umu bul menüsüne göz atın. Cihazınız kaybolur veya çalınırsa icloud.com adresine gidin ve cihazınızı "çalındı" olarak işaretleyin.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

İnternet baglantisi aktif degilse, iphone'umu bul ozellegi hicbir ise yaramayacaktir

çok saygıdeğer editör kardeşim.bu bilgileri ben iphone almadan paylaşsan nolurdu ha nolurdu? saygılar...

Çoluk çocuk kullaniyor yahu ne gerek aciklamaya; ios tan daha basit bir sistem mi var? o.O

ilk defa iphone kullanmaya başlayanların cihazını bilgisayarına bağladığında flash bellek gibi görünmeyip kopyala yapıştır yöntemiyle dosya alışverişi yapamayacağını, pilini değiştiremeyeceğini, hafızasını microsd kartla genişletemeyeceğini, bluetooth, wifi direct, nfc gibi yollarla diğer cihazlara bağlanamayacağını, tüm telefonlarda standart olan veri alışverişi ve şarj girişi olan microusb girişinin iphone'da bulunmadığını, dlna, miracast gibi standart haline gelen kablosuz görüntü aktarımının iphone'da bulunmadığını, cihazlarını mobil wifi modem oöarak kullanamayacaklarını, değişik temalar, canlı duvar kağıtları, anasayfa widgetları kullanamayacaklarını da bilmeleri gerekir bence

@18 Oca 2014 13:14 yıllardır pilin değişmediği ve sd kart olmadığı hakkında çamur atmaya çalışıp duruyordunuz artık nexuslar bile aynı tarzda. tükürdüğünüzü yalayıp duruyorsunuz ama hala bıkmadınız bu saçmalıktan. herkes kendi ihtiyacı neyse ona göre telefon alır. ayrıca telefon wifi modem olarak kullanılabiliyor. söylediklerinizin çoğuna hiçbir zaman ihtiyacım olmadı. eski bir android kullanıcısı olarak iphonedan memnunum. herkes ihtiyacı neyse ona göre telefon alsın. böyle saçma çamur atmaya çalışmak gereksiz. ayrıca ios androidden çok daha stabil ve hızlı.. uygulamaları da yüz kat daha kaliteli.

@18 Oca 2014 13:14 allah aşkına türkiyede nfc mi var yada dlna ve diğer teknolojiler mi kullanılıyor varsa da "Hmm bu özelliği varmış hadi bunu alıyım" fikri var, hadi onu geçtim wifi mac' e varasıya virüs koyan kafeteryaların olmadığı bir ülkede mi yaşıyorsun?

@18 Oca 2014 17:55 atma din kardeşiyiz Dandios mu stabil ve hızlı hemde Androidden palavra... kalite kelimesi ile Dandios yan yana bile gelemez... Apple hiç gelemez...

@18 Oca 2014 22:00 NFC yok mu sen fakirsin...

@grezimonk grezimonk Android'in yüz karasısın.

en önemli şeyi söylememişler.. yeni iphone/ipadler için pages gibi apple uygulamaları ücretsiz. hemen indirin!

Her zaman ki gibi yine doyurucu, gerçekçi ve faydalı bilgiler verilmiş. yakın zamanda iPad'imin yanına bir iMac almayı düşünüyordum ve bunlar fazlasıyla açıklayıcı oldu. Teşekkürler Chip...

yeni bir iphone mu aldınız.. hemen jailbreak yapın :)

Uzun süre düşündünüz ve Android'li bir tablet yerine iPad'i almayı tercih ettiniz. Hadi geçmiş olsun...

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir