Yeni bir oyun felaketi daha...

Online oyunlara bağımlı hale gelmek, bakın sonunda nasıl felaketlere yol açabiliyor...

  • Ertuğrul Süngü
Annenin bu haftası telafi edilemeyecek
Olay belgelerle kanıtlandı

MMO oyunlar gün geçtikçe yayılmaya devam ediyorlar. Genelde kullanıcıyı uzun saatler boyunca kendisine bağlayan ve resmen gerçek dünyadan soyutlayan bu oyunlar, bu kez büyük bir kayba yol açtı.

Brandi Wulf adındaki üç buçuk yaşındaki küçük kız, ailesinin kendisini ihmal etmesi yüzünden hayatını kaybetti. Rebecca Collen Christie isimli annenin, küçük kızını resmen aç bıraktığıysa polis raporlarında ortaya çıktı. New Mexico'da yaşayan Christie ailesinin başına gelen bu dramatik olay, Rebecca Collen Christie'nin 25 yıl hapis cezası almasıyla sona erdi.

Mahkemede ortaya çıkartılan delillerse fazlasıyla tüyler ürpertici. Savcı tarafından ortaya atılan delillerle göre, Brandi Wulf'un ölüm saatlerine denk gelen sürede, Rebecca isimli annenin aktif olarak internette chat yaptığı ve uzun saatler boyunca World of Warcraft isimli MMO'da vakit geçirdiği delillerle belgelendi.

Oyun bağımlılığının sonu kötü bitti...

Oyun bağımlılığının sonu kötü bitti...

Rebecca'nın eski eşi olan ve Amerikan Hava Kuvvetleri'nde yüzbaşı olarak çalışan Derek Wulf ise verdiği ifadede şu sözleri sarf etti; "Eskiden eve geldiğimde karımı sürekli bilgisayarın başında bulurdum. Çocuklarsa genelde ya suyu bitmiş ya da yemeği bitmiş bir şekilde dururlardı. En kötüsüyse, tuvaletleri için bile onlara yardım etmiyor oluşuydu."

Mahkemeden sonra tek bir açıklama yapan Rebecca Collen'sa; "Onun büyüdüğünü hiçbir zaman göremeyeceğim, ömrümün geri kalanını bu acıyla ve yaptıklarımın cezasını çekerek ödeyeceğim." dedi ama bu sözler ne yazık ki ölen bebeği geri getirmeye yetmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

iş işten geçince kendine geliyor insan bazen. umalım da bu onun son sorumsuz davranışı olsun.
ne desek küçük kız artık dönmeyecek çünkü.

Bu kadar aptal olabiliyorlar maalesef ! Bir anne'nin mmo oyunda vakit geçirmesi ne demek ya!

haha şaka gibi resmen ! allah akıl versin insanlara.

Oyun oynamak tabii ki herkesin hakkı. Ancak insanın sınırını bilmesi gerek. Kendi hakları için başkalarının haklarını gasp etmeleri, böyle üzücü sonuçlar doğuruyor. Bunda oyun yapımcılarının ya da başkalarının suçu yok. İnsan kendini frenleyebilmeli yeri gelince. Yazık olmuş küçücük çocuğa...

Bu kadarda sorumsuluk olmaz. kadın cocugu ıle zaman geçircege yerine ne işlerle mesgul oluyor tam bır rezillik.

anne olmak saçma mmo oynamak varken çocuk falan olacağı bu gereksiz bir şey çocuk sahibi olmak vs

Nasıl bu kadar sorumsuz olabiliyorlar çekeceği vicdan azabını düşünemiyorum...

oyun dünyası güzeldir,oynamayan anlamaz ve kötüler.

ama ucunu kaçırdığında bir daha toparlaman zor olur.ve bu sefer gerçekten kötülenecek bir hal alır.

umarım bu tip olaylar için önlem alırlar diyeceğim ama muhtemelen işi kökünden çözmeye çalışacaklardır ya da bir şekilde saçmalayacaklardır.

İnşallah bizim gibi onun sadece bir oyun olduğunu bilen insanların başına patlamaz böyle sorumsuzca davranışlar. Adam Grand Theft Auto oynayıp banka soyuyo , yakalanıncada vay efendim Gta'dan özendim. Bunu yargılayan mahkemelerde de suç var. Gta oyunlarının hiç birinde demiyor ki gerçek hayatta banka soyundiye.

Yalansız söylüyorum Gta'nın bütün oyunlarını serileri oynayan adamım ne bugüne kadar keyfi adam dövdüm nede banka soydum!

E artık maaşallah!

Allah böylesinin belasını versin kendi çevremde söylüyorum yinede söylerim bu saçma sapan oyunlara harcadığınız vakite yazık ya oyna sonu olan bişey oyna son yok ucu bucağı yok zevk alabilecek birşey yok akşama kadar yazışıyolar gir chat le armut bunları falakaya yatırıcan bitaneside beş para etmez....

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost