Yeni bir Sıkıştırma Standardı daha

Şu sıralar Multimedia Dataları için Sıkıştırma formatları hızla artmakta mpX’de bunlardan birisi. Bu teknolojiden Tüketicilerin yanı sıra Sanatçılar da faydalanabilir.

Yeni bir Sıkıştırma Standardı daha (Sayfa 2)

mpX Teknolojisini şuanda sunan firma eCorp.com. Modern World Entertainment Group (MWEG) Teknoloji ve Sanatçı arasındaki köprüyü oluşturuyor. MpX kullanıcılara Internetten yüksek kapasiteli Audio datalarına ulaşmayı sağlıyor.
www.geocorps.com sitesinde örnek datalar bulunmakta. MpX formatında Müzik ise www.powermpx.com MWEG web sitesinde bulunuyor.

Teccso Firması ( www.mympx.com ) ise mpX çalıcılarının dağıtımına şimdiden başladı. Taşınabilir cihazlar MP3 çalıcılara kıyasla mpX formatında iki kat müzik depolayabiliyor. Ancak mpX Audio datalarını çalabilmek için bu teknolojiyi destekleyen donanım ve yazılımları kullanmak zorundasınız. Sadece mpX Video dataları için Quicktime oynatıcısı kullanılıyor.

Audio formatında ise mpX sıkıştırılmış üç farklı kategori sunuyor. “Internet Audio” bir mp3 dosyasının üçde biri büyüklüğünde ve sadece Internet radyo’ları için düşünülmüş. “Standart” CD kalitesi sunuyor ve bir mp3 dosyasının üçde ikisi büyüklüğünde. “High” CD kalitesinden daha iyi bir performans sunuyor ancak dosya boyutu mp3’den daha büyük.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Yeni bir Sıkıştırma Standardı daha (Sayfa 2)
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir