Yeni Doom oyunu sunuma neredeyse hazır

Yeni Doom için sistem gereksinimleri açıklandı! İşte Doom için sahip olmanız gereken donanım...

  • Levent Öztürk
Doom sistem gereksinimleri açıklandı...

Id Software'in yeni Doom oyunu önümüzdeki hafta yayımlanmaya hazırlanıyor ve Bethesda, bu oyun hakkındaki önemli yayımlama detaylarını sunmuş durumda. Bu detayların arasında ise oyunun boyutu, sistem gereksinimleri, ön yükleme süresi gibi özellikler bulunmakta.

PC gereksinimlerinin arasında Windows 7, 8 veya 10'un 64-bit sürümü ve en azından Intel Core i5-2400/AMD FX-8320 işlemci bulunmakta. Ayrıca Nvidia GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB veya daha iyi bir ekran kartına ihtiyaç duyulmakta.

Doom, şimdiden Xbox One için ön yükleme yapılabilir durumda. PC ve PS4 kullanıcıları ise 11 Mayıs tarihinden itibaren ön yüklemeyi başlatabilecekler. Konsol kullanıcılarının ihtiyacı olan en az hafıza miktarı 50GB iken, PC kullanıcılarının da 45GB boşluğa ihtiyaçları bulunmakta.

Oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

Minimum:

İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit sürümleri).

CPU: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320 veya daha iyisi.

GPU: 8 GB RAM; 55 GB boş HDD alanı; Nvidia GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB veya daha iyisi.Tek bir disk içeriyor. Ek dosyalar (toplam 45 GB) Steam üzerinden indiriliyor ve oynamak için Steam gerekli.

Aktif etmek için Steam'e ihtiyaç duyuluyor ve multiplayer ile SnapMap için internet bağlantısı gerekiyor.

Önerilen:

İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit sürümleri).

CPU: Intel Core i7-3770/AMD FX-8350 veya daha iyisi.

GPU: 8 GB RAM; 55 GB boş HDD alanı; Nvidia GTX 970 4GB/AMD Radeon R9 290 4GB veya daha iyisi. Tek bir disk içeriyor. Ek dosyalar (toplam 45 GB) Steam üzerinden indiriliyor ve oynamak için Steam gerekli.

Aktif etmek için Steam'e ihtiyaç duyuluyor ve multiplayer ile SnapMap için internet bağlantısı gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ben artık pentium 4 te oynarım heralde

en az i5 orta seviye i/ ultra için herhalde 12 çekirdekli opteron yada xeon itanium sistem istiyor oyun değil resmen sunucu platformu gibi gereksinimleri var.

@08 Mayıs 2016 20:21 Oyun şirketleri donanım üreticileri tarafından desteklenirse olacağı budur. Mario bile satsalar sistem gereksinimini en fazla ne kadar yükseltebiliriz diye yırtınırlar.

Aah ah, cok kotu bir zamana denk geldi. Bununla ik deneyimin VR'da olmasini isterdim.

Pc işte bu yüzden ölüyor her çıkan oyun için ekran kartı yükseltmek ram yükseltmek gerekiyo. Ama cep telefonunda böyle bi sorun yok. Pc ölecek pc sadece iş için kullanılacak

@09 Mayıs 2016 23:27 senin o cep telefonunda ne var daha 10 yıllık san andreas telefona yeni gelmişken işlemciler nm sınırına ulaşmışken kim o kadar alana o işlemcileri sığdıracak tahminimce bilgisayarı olmayan her oyunu telefonda oynamaya çalışan birisin. Sana bi örnek veriyim pc de çatır çatır cs 1.6 atarken xash engine ile cs 1.6 açınca bırak aim almayı aynı anda yürüyüp ateş bile edemiyodum telefon da bayağı bir halt mı var

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost